11 лютого, за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).
ООН наголошується, що наука та гендерна рівність є життєво важливими компонентами стратегій сталого розвитку. Наразі біля 30 % дослідників у всьому світі складають жінки. За даними ЮНЕСКО, лише близько 30 % усіх студенток обирають галузі для здобуття вищої освіти, пов'язані зі STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). У всьому світі кількість студенток особливо низька в ІКТ (3 %), природничих науках, математиці та статистиці (5 %) та в машинобудуванні, виробництві та будівництві (8 %).
Недостатня залученість дівчат-студенток у STEM та наукової діяльності загалом обумовлена існуючими гендерними стереотипами. Саме тому свято 11 лютого засновано ООН для того, щоб досягти гендерного балансу в науці шляхом сприяння розширенню прав і можливостей жінок і дівчат. Цей день також нагадує, що жінки та дівчата відіграють важливу роль у науково-технічних спільнотах, і що їхня участь має бути посилена. Зокрема ЮНЕСКО просуває ідею «Ми не можемо дозволити собі позбавити себе талантів половини людства: жінки розвивають науку, а наука розвиває світ».
Для підтримки жінок-дослідниць, які завдяки своїй роботі зробили вагомий внесок у подолання сучасних глобальних викликів, створено спеціальний фонд ЮНЕСКО L'Or?al-UNESCO For Women in Science Programme
Гендерний центр ХНУМГ ім. О.М.Бекетова здійснює інформаційно-просвітницьку роботу щодо просування принципів гендерної рівності в освітні та наукові практики. Усіх, хто цікавиться науково-практичними дослідженнями сталого розвитку міст з використанням гендерного підходу, запрошуємо до участі у XV Регіональному конкурсі молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді»! З матеріалами минулорічного конкурсу можна ознайомитися на сайті Університету.
Шануємо жінок, які відіграють важливу роль у науково-технічних спільнотах! Заохочуємо дівчат розвивати свої наукові таланти!