1

2

3

Квота 2

4

Аспірантура

Сьогодні, під час жорстокої війни, коли бойові дії ще не завершено і вибухи від ворожих снарядів час від часу лунають по місту нескорений Харків вже мріє про  своє відродження. Серед тих, хто вже працює над цим завданням  студенти і викладачі  ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

В середині вересня  2022 р., нашим Університетом було отримано  звернення від Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами Харківської міської ради щодо підготовки матеріалів для виготовлення макету міста Харкова із застосуванням 3D принтеру. Такий макет вельми необхідний  не тільки для міста, а й для команди  відомого архітектора Н. Фостера,  який запропонував свою допомогу у відбудові Харкова.
Згідно розпорядження ректора В.М. Бабаєва, директора ННІ АДОМ Рищенко Т.Д. була організована  команда студентів-архітекторів (гр. М МБ – 2022,  гр. М МБ – 2021, гр. А 2020-1, гр.  А 2020-2) та викладачів (каф. Урбаністики та містобудування: доцент Удовиченко О.С., ас. Грішина В.С та каф. АБіС:  ст.вик. Гура Д.М., ас. Гріфф Я. В.), яку очолила зав. каф. Урбаністики та містобудування д. арх., проф. Древаль І.В. 
Для  виконання  завдання  в ході роботи  була  створена оригінальна методика  інтеграції ресурсів декількох графічних програм, визначений  алгоритм роботи, що забезпечило  її завершення   у досить стислі терміни при відсутності вихідних даних,  в складних умовах.  Значну  частку роботи при розробці цієї методики виконав нині магістр архітектури Титаренко Ігор.
изображение viber 2023 01 17 18 48 27 978
В результаті  були опрацьовані: 
  • цифрова  модель міста Харкова в М 1:5000, яка представлена у вигляді 100 фрагментів  розміром 600 х 600 мм. Для ідентифікації ділянок історичної забудови міста було детально опрацьовано 78   унікальних будівель, в т.ч.  пам’яток архітектури.
  • цифрову модель рельєфу м. Харкова та його околиць, а також дорожньої сітки міста, річок та озер, озеленення (фізичний розмір 6.0 м х 6.0 м), яка представлена окремим файлом (викл. Титаренко І.). 
Файли були опрацьовані згідно вимог технологів фірми-виконавця макету.
Усі члени команди працювали наполегливо  і злагоджено у складних умовах відключення світла та небезпеки. Однак мета була досягнута. 
Сподіваємось, що скоро ми побачимо і сам макет Харкова. Планується виготовити його із 100 фрагментів загальним розміром 6,0 х 6,0 метрів.
Особливо слід  наголосити, що набутий досвід командної роботи за визначеною оригінальною методикою розкриває можливості виконання подібних робіт для інших замовників. Україна чекає на відбудову. Ми – готові!