Тренінг «Планування курсу і розробка навчальних подій як інструменти запобігання порушень академічної доброчесності і підвищення академічної культури»

Майстер-класи
03.21.2019 7:00 pm - 8:00 pm

Описание

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти, запрошує викладачів м. Харкова на тренінг "ПЛАНУВАННЯ КУРСУ І РОЗРОБКА НАВЧАЛЬНИХ ПОДІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТИ ЗАПОБІГАННЯ ПОРУШЕНЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ", що відбудеться 21-22 березня 2019 року на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова.

Мероприятие будет проходить во 2 кз.

Мета: ознайомитися з найновішими вимогами і рекомендаціями щодо практичних аспектів дотримання академічної доброчесності в навчальному процесі; застосувати алгоритм перегляду змісту навчальної дисципліни для вдосконалення викладацьких стратегій учасників сесії.

Спосіб викладання: після ознайомлення з моделями й інструментами розробки навчальних подій і системи оцінювання відповідно до студентоцентрованого підходу, учасники тренінгу обговорять можливі зміни в своїх навчальних програмах. Просимо учасників мати з собою робочу програму навчальної дисципліни (принаймні вступну описову частину).

Коли: 21-22 березня 2019 року, 10:00-14:00

Де: Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, вулиця Маршала Бажанова, 17.

Чому?
Від 2014 р. в українській системі вищої освіти відбувається тиха революція – перехід до компетентнісного і студентоцентрованого підходу до викладання і навчання, і посилення відповідальності за дотримання академічної доброчесності. Перед кожним викладачем стоїть завдання: залучити студентів до активного пізнання замість споживання фактів і відомостей в умовах інформаційної навали й повсюдної втрати навичок розуміння та співпраці в живому діалозі. Цей виклик потребує зміни академічної культури і підходів до формування змісту навчання і взаємодії зі студентами. Немає готових відповідей – нам слід ініціювати активну фахову дискусію й обмін досвідом.

Як?
Заняття поєднуватимуть лекційну, семінарську і тренінгову форму навчання. Учасникам будуть надані ресурси та посібники для подальшої самостійної роботи.

Хто?
Викладач – Людмила Криворучка, кандидат філософських наук, Директор Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА

Графік роботи: 10:00 - 14:00 протягом 21-22 березня

Теми, що охоплює семінар:

✔ДОТРИМАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ.
Взаємна відповідальність і спільна робота викладача і студентів. Законодавчі вимоги і рекомендації.

✔АЛГОРИТМ УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ КУРСУ І ФОРМУЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ.
Формування переліку навчальних результатів курсу і відповідної системи оцінювання. Впровадження студентоцентрованого підходу і варіативності навчальних подій як запорука високої академічної культури і запобігання порушенням академічної доброчесності. Ефективність запровадження колегіального і наскрізного оцінювання на додаток до формальної (бальної) оцінки. Добір відповідних до кваліфікаційних рівнів форматів навчання.
Практичний семінар.

✔ІНТЕРАКТИВНІ ПІДХОДИ І НАВЧАННЯ В ДІАЛОЗІ: Інтерактивні лекції. Problem Based Learning (PBL): навчання в процесі обговорення та самостійного вивчення комплексних дослідницьких проблем/випадків. P4C (Philosophy for Children).
Лекція з демонстративними мікро-блоками.

✔МІЖІНСТИТУЦІЙНА МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ.
Проблеми дидактики освітньо-наукового рівня освіти (програми підготовки докторів філософії). Досвід проекту Erasmus+ ДокХаб.
Презентація.

Очікування від учасників:
• відкритість до відвертої фахової розмови про викладання і навчання;
• відкритість до ризику новизни, сміливість у випробуванні нових форм;
• готовність застосувати нові алгоритми взаємодії в аудиторії;
• готовність позбавитися менторської позиції, відкритися до «голосу» студентів і студентської діалогічної спільноти;
• дослідницька позиція відносно власної викладацької діяльності: аналіз проведених занять, порівняння результатів студентів, аналіз відгуків колег; постійний перегляд власних результатів і настанов.

Участь у заході безкоштовна. Кількість учасників - обмежена. Зареєструватися на подію можна за посиланням: https://goo.gl/forms/1uEiRYItNfQWXSoV2

У разі виникнення запитань стосовно тренінгу, звертайтеся до асистента Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні - SAIUP - Юлії Власенко (Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., 0958140894)