1

2

3

4

5

01 DSC 01589 вересня 2014 р. о 11.00 в аудиторіях 610 та 704 Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулось відкриття НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЦЕНТРУ СВІТЛОТЕХНІЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ та ЛАБОРАТОРІЇ СВІТЛОВОГО ДИЗАЙНУ.

У церемонії відкриття з вступними словом виступили: голова Харківської обласної ради – Чернов Сергій Іванович, начальник управління наукової діяльності МОН України – Якименко Олександр Васильович, директор департаменту освіти і науки ХОДА Бабічев Анатолій Валерійович, генеральний директор української філії чеської компанії ELKO – Алекс Элгард.

З офіційною промовою виступили ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова – Бабаєв Володимир Миколайович, декан факультету Електропостачання та освітлення міст – Поліщук Валентина Миколаївна, завідуючий кафедрою Світлотехніки і джерел світла – Назаренко Леонід Андрійович.

Почесними подяками були нагороджені старший викладач кафедри Світлотехніки і джерел світла – Лісна Ольга Іванівна, доцент викладач кафедри Світлотехніки і джерел світла – Чернець Віра Сергіївна, завідуючий лабораторією кафедри Світлотехніки і джерел світла – Подзолков Микола Михайлович та асистент кафедри Світлотехніки і джерел світла – Зубков Дмитро Петрович.

Відкриття центру та лабораторії було присвячено 50-річчю кафедри «Світлотехніки і джерел світла» з дня заснування у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова, яка є провідною в Україні з підготовки спеціалістів світлотехніків та науково-педагогічних кадрів. Кафедра приймає активну участь в науковій роботі та співпрацює з провідними світлотехнічними фірмами країни та світу.

Зростаючий попит на розробку та впровадження енергоефективних джерел світла в нашій країні та зокрема в місті Харкові спонукали до створення на базі кафедри "Світлотехніка та джерела світла" незалежного Центру світлотехнічних вимірювань світлових приладів та джерел світла.

Завданням Центру є проведення вимірювань для визначення достовірних характеристик досліджуваних приладів. Дійсні значення характеристик приладів, визначені в незалежній лабораторії висококваліфікованим персоналом, сприяють створенню довірчих відносин між виробником та споживачем. Окрім того, проведення вимірювань прототипів, сприяють пошуку виробником найкращого з можливих варіантів виконання виробу для задоволення всіх діючих галузевих норм та з рештою, потреб кінцевого користувача.

Під силу центра задовольнити потреби світлотехнічної промисловості, оскільки ми як ніхто знаємо її зсередини. Кафедра має багаторічний досвід в області проведення вимірювань та застосування їх результатів.

До складу Центру світлотехнічних вимірювань входять:

1. Гоніофотометр GO-2000H

2. Гоніофотометр для світлодіодів LGF-C-42

3. Фотометрична сфера

Ідея відкриття лабораторії Світлового дизайну полягає у створенні демонстраційного залу для використання можливостей світла, майстерні для проведення випробувань моделювання світлового середовища з різноманітним прикладним значенням, інженерна лабораторія та експериментальна зона для студентів, що навчаються за спеціальністю Світлова архітектура, дизайн і реклама.

Лабораторія це простір, який поділений на три тематичні зони, кожна з яких моделюється за відповідними тематиками (освітлення архітектури, інтер'єрнє світло, освітлення в музеях та галереях).

Унікальність лабораторного комплексу полягає в багатофункціональності систем освітлення. Більшість світильників легко демонтуються і можуть використовуватися в кожній із тематичних зон, доповнюючи новим обладнанням і оптичними аксесуарами, усі інсталяції інтерактивні – освітлення може змінюватися, змінювати колір і включатися по запланованим сценаріям. Для управління використана система Inels від Elko, світлотехнічне обладнання – від світлового лідера – компанії iGuzzini.

На честь святкування 50-річчя кафедри «Світлотехніка і джерел світла» відбулося святкове засідання кафедри на якому були колеги, випускники та студенти кафедри для яких було проведено екскурс в історію створення кафедри та її наукової діяльності.

Зі святковим привітанням та побажаннями нових наукових досягнень, процвітання та успіхів у підготовці спеціалістів світлотехніків виступили: завідуючий кафедрою Світлотехніки і джерел світла – Назаренко Леонід Андрійович, заступник генерального директора – Неєжмаков Павло Іванович, декан факультету Електропостачання та освітлення міст – Поліщук Валентина Миколаївна, професор кафедри Світлотехніки і джерел світла – Овчинников Станіслав Степанович, завідуючий кафедрою Полтавского Університету економіки і торгівлі– Кожушко Григорій Мефодійович, директор Полтавського політехнічного коледжу – Рискін Валерій Аркадійович, завідуюча НКЦ Полтавського політехнічного коледжу – Орлеан Ніна Арнольдівна, директор «Харків-прилад» – Петриченко Геннадій Іванович.

 

Фотогалерея

Мы в соцсетях

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

Сейчас 340 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте