Crossref live Kiev 201926 березня 2019 року начальник відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Запорожченко Олена Миколаївна відвідала міжнародний науковий захід Crossref live Kiev. Серед його організаторів були представники Реєстраційної агенції Crossref, Publishers International Linking Association, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Видавничої служби УРАН.

Розглядалися питання якісного представлення наукових публікацій та їх метаданих, пошук та цитування з використанням DOI за допомогою інструментів Crossref.

Цифровий ідентифікатор DOI (Digital Object Identifier) – унікальний цифровий ідентифікатор об’єкта, що складається з цифр та літер і пов'язаний з посиланнями на веб-сторінки, де знаходяться ці об’єкти або інформація про них.

DOI реєструється для об’єкта одноразово і залишається незмінним, натомість метадані та URL-адреси об’єкта можуть змінюватись. Видавець зобов'язаний інформувати про будь-які зміни в URL-адресах для того, щоб відповідна пара DOI/URL завжди залишалася актуальною.

Активація посилання DOI скеровує користувача в каталог, який надсилає поточну URL адресу в браузер користувача, для подальшого переходу на сторінку видавця.

Crossref https://www.crossref.org – реєстраційна агенція, що присвоює DOI для опублікованих наукових цифрових об’єктів – статей у серіальних та періодичних виданнях, монографій та їх розділів, матеріалів конференцій, дисертацій та ін.

Також були розглянуті питання створення, міфи та фейки щодо Відкритого українського індексу наукового цитування (Open Ukrainian Citation Index).

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) – база даних наукової літератури та інструмент для відслідковування цитувань, яка розробляється фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України за дорученням Колегії Міністерства освіти і науки України.

Велику увагу та жваву дискусію викликала доповідь представника МОН України про Порядок формування Переліку наукових фахових видань України.