Рис.1З нагоди 105-ї річниці з дня народження засновника і першого завідувача кафедри Світлотехніки і джерел світла Спренне Володимира Ріхардовича, 19 жовтня 2018 року відбулися урочисті заходи в іменній лекційній аудиторії електротехнічного корпусу №605. Були запрошенні нащадки видатного вченого, а саме онук Володимир Сергійович Спренне та правнук Сергій Володимирович Спренне, перші випускники за спеціальністю Світлотехніка і джерела світла. Від ректората завітав Перший проректор Стадник Г.В.

Рис.2Відкривав захід завідувач кафедри Світлотехніки і джерел світла Неєжмаков П.І. В його доповідді було проведено екскурс від зародження світлотехніки, як спеціальності до нинішніх результатів великої праці наукового колективу.

1 вересня 1964 року Харківська інститут інженерів комунального господарства (ХІІКС) відчинив двері аудиторій і лабораторій для першокурсників, які вирішили пов'язати свою професійну діяльність з освітленням міст країни. Ідея розвитку нової спеціальності у ВНЗ належала ректору ХІІКСа Ю.І.Бутенко. З розвитком міського господарства країни гостро виникла необхідність у фахівцях в області світлотехніки, освітлення міст і джерел світла. Будь-яка нова справа завжди приречена на успіх, якщо за неї беруться ентузіасти і висококласні фахівці. Для розвитку нової, як для самого ХІІКСа, так і для України, спеціальності, був запрошений кандидат технічних наук, доцент Спренне Володимир Рихардович, людина, про яку можна з повною впевненістю сказати - ОСОБИСТІСТЬ. Перший завідувач кафедри, прекрасний організатор і талановитий педагог, йому судилося залишити яскравий слід в історії нашого навчального закладу і в історії розвитку світлотехнічної галузі країни.

Рис.3Його праці, активна науково педагогічна діяльність мають істотне значення в справі постановки і розвитку світлотехнічної освіти в Україні. Кафедра «Світлотехніка і джерела світла» стала центром не тільки підготовки фахівців-світлотехніків в Україні, а й основною базою великої науково-дослідницької роботи, спрямованої на надання практичної допомоги першочерговим прикладним задачам світлотехніки.

Із словами вдячності та подяки, необхідним є відмітити роль почесного ректора Шутенка Л.М. в організаціїї цього дня 105-ї річниці. Також слово надавалось першій випускниці, доценту кафедри Світлотехніки і джерел світла Гураковій Л.Д., випускнику, доценту кафедри Систем електропостачання та електроспоживання міст Дьякову Є.Д.: «В.Р. Спренне володів великою працездатністю, був хорошим організатором, користувався величезною повагою в колективі, який високо цінував його енергію, ініціативу і ерудицію. Великі заслуги вченого-практика в справі постановки і розвитку світлотехнічного освіти в Україні, підготовці інженерів-світлотехніків для народного господарства. З «легкої руки» Володимира Ріхардовіч Спренне, завдяки його наполегливості і вмінню правильно організовувати роботу і підбирати кадри, працею його учнів і послідовників сьогодні кафедра світлотехніки і джерел світла Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова - найпотужніша в Україні.».

Зроблено багато. Озираючись на пройдений кафедрою шлях, хочеться з вдячністю згадати і віддати данину пам'яті Володимиру Ріхардовіч Спренне, що зіграв особливу роль в історії Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова і в становленні спеціальності «Світлотехніка і джерела світла». У 2019 році виповниться 55 років з дня заснування кафедри світлотехніки і джерел світла, що є важливим приводом для нової зустрічі.

Рис.5Рис.6Рис.4

Вступ2019