4Обкладинка Любов ЖванкоУкраїнсько-польський культурно-освітній центр ХНУМГ імені О. М. Бекетова є одним із провідних партнерів Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові в реалізації соціального проекту «Видатні поляки і Харків». Черговий результатом співпраці стала нова книга директорки УПКОЦ ХНУМГ імені О. М. Бекетова Любові Жванко, професорки кафедри історії і культурології, докторки історичних наук – «Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805–1918)».

Повнокольорове видання, опубліковане за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові та Генерального консула пана Януша Яблонського й Польського Інституту у Києві, є унікальним як за змістом – 65 життєписів представників Полонії Харкова та видатних поляків, так і 36-ти копій репродукцій польських художників, доля яких була пов’язана з Харковом, наданих провідними музейними установами Польщі.

Одеса 2 14

Збір матеріалів для книги здійснено у рамках участі авторки у стипендіальній програмі Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща „Thesaurus Poloniae” (вересень – грудень 2016), координатором якої виступає Міжнародний Центр культури у Кракові. Ще одним результатом перебування на стипендіальній програмі стала збірка віршів українською і польською мовами «Намистини з Кракова», яка опублікована також за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові та Генерального консула пана Януша Яблонського. До написання більшості віршів збірки надихнули враження від тримісячного перебування в осінньо-зимовому Кракові, історія королівського міста, довершеність архітектури, таємничість музеїв, мудрість бібліотек, величні Планти, магічний Вавель, спілкування з друзями, колегами, однодумцями чи просто випадковими знайомими на передріздвяному Ринку.

2 109 20183 2018 копия

Перша презентація книги «Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805–1918)» відбулася 14 вересня 2018 року у міській раді Одеси, куди професорка Любов Жванко була запрошена для участі у ІV міжнародній науково-практичної конференції «Південь України у вітчизняній та європейській історії (запис презентації за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=2-ZAbCdKqOg&feature=youtu.be).

З новими книгами: Любов Жванко. Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805 ‒ 1918): монографія. Х.: Золоті сторінки, 2018. 408 с.

Любов Жванко. Намистини з Кракова = Koraliki z Krakowa: зб. вибр. віршів; вступ. слово Василя Сагана, пер. Даніели Рудик. Харків: Золоті сторінки, 2017. 112 с. можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ХНУМГ імені О. М. Бекетова.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ