1В рамках школи розвитку для учнівської молоді «Мер міста» 8 листопада 2017 відбувся майстер-клас на тему «Навіщо місту мер?» ректора Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, доктора наук з державного управління, професора, академіка Міжнародної інженерної академії, Заслуженого будівельника України, Лауреата державної премії в галузі архітектури Бабаєва Володимира Миколайовича .

Зустріч проходила у форматі діалогу. Школярі ставили питання, уточнювали, їх зацікавили факти професійної діяльності досвідченого керівника. Багато питань було про біографію Володимира Миколайовича , молодь цікавило питання, як і чому він став ректором, слухачі просили поділитися секретами підбору команди , як досягати результатів і ефективно управляти всією організацією.

Свій майстер-клас ректор почав з розповіді про шкільні і студентські роки і про один з перших кардинальних поворотів, який трапився на його життєвому шляху. Це було рішення залишити професійний футбол і заглибитися у навчання. Безсумнівно, це було не просте рішення в досягненні мети. Необхідно було старанно працювати і пройти всі стадії, починаючи від низового рівня управління, щоб дізнатися всі тонкощі і особливості вибраної професії. Але це не тільки складний, але і ефективний шлях для розуміння професійної діяльності на всіх рівнях виробництва.

Хоча різний час ставить, в певній мірі, інші вимоги до керівника, слухачі дізналися, що до однієї мети можна прийти різними шляхами. Так яким же повинен бути керівник, якими якостями йому необхідно володіти? У ході майстер-класу Володимир Миколайович запропонував аудиторії подумати над цим питанням, і школярі охоче поділилися своїми варіантами і припущеннями. Так, в процесі обговорення, слухачі зрозуміли, що якостей, які важливі для керівника, дуже багато і, що різні люди з різним досвідом і освітою можуть однаково успішно керувати підприємством або навіть містом. У наступній частині майстер-класу Володимир Миколайович говорив про мерів, які в різні часи керували містом Харковом. Адже мер, безсумнівно, повинен бути хорошим управлінцем тому, що в його руках знаходиться доля цілого міста. Одними з найважливіших якостей керівника Володимир Миколайович назвав внутрішній стрижень, впевненість і цілеспрямованість, вказав, що не можна зупинятись на досягнутому, необхідно йти до своєї мети, не лякаючись перешкод, не боятись життєвих поворотів, кожен з яких може відкрити нові несподівані можливості.

Це була важлива для лідерів учнівського самоврядування зустріч, повна життя і щирості, в ході якої слухачі школи мали унікальну можливість познайомитися з талановитим керівником і доторкнутися до колосального досвіду, задати питання та отримати дійсно цінні поради.

Завдяки знанням, отриманими на попередньому занятті «Моделювання успішної стратегії розвитку організації» в практичній частині роботи школи було презентовано Стратегію Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС) на 2018-2022 роки», представила Гукова Анна, в.о. голови Харківської міської організації учнівського самоврядування, учениця 11 класу, ХГ №14.

«Діяльність органів учнівського самоврядування та шкільних дитячо-юнацьких громадських організацій в форматі «Нової української школи» презентувала Калмик Дарина, голова центру демократичної культури школярів ХМОУС, учениця 10класу, ХГ №47.

Слухачі школи представили також свої проекти з різних напрямків: «Миротворчість та миробудівництво» Коваленко Руслан, голова міського Клубу юних миротворців, учень 10 класу, ХГ №39; «Волонтерська діяльність» Пересипкіна Поліна, голова волонтерського об’єднання ХМОУС, учениця 8класу, ХЗОШ №74; «Міжнародна співпраця» Гіль Олена, заступник голови Асоціації шкільних Євроклубів ХМОУС, учениця 10 класу, ХГ № 65; «Імідж та комунікації» Булатова Оксана., голова Центру зв’язків з громадськістю ХМОУС, учениця 10 класу, ХСШ № 16 імені В.Г. Сергєєва; «Діяльність на благо міста та держави»; «Парк «Дружба» Шумахер Валентин, учень 11 класу, ХЗОШ №170.

Усі виступаючі отримали конкретні рекомендації по подальшій роботі над своїми проектами від викладачів школи розвитку «Мер міста».

Наступне заняття в школі розвитку для лідерів учнівського самоврядування «Мер міста» відбудеться 13 грудня 2017.

Вступ2019

VstupINFO