Monografiya Zmenshenna 01Кафедрою міського будівництва в співпраці з іншими кафедрами різних факультетів Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова видано колективну монографію «Практика інноваційних розробок у сфері територіально-просторового розвитку міст і регіонів», авторами-розробниками якої є Апатенко Т. М., Безлюбченко О. С., Гайко Ю. І., Гончарова З. В., Гордієнко С. М., Жидкова Т. В., Завальний О. В., Линник І. Е., Мороз Н. В., Панкеєва А. М., Прасол В. М., Семенов В. Т., Сосіпатров А. М., Черноносова Т. О., Шишкін Е. А., Штомпель Н. Е.

У монографії представлені деякі укрупнені напрями наукових розробок кафедри міського будівництва. Розкриваються переваги створення тимчасових творчих колективів, концептуальні та стратегічні проекти з проблем розвитку та реформування міст, перспективні напрямки розвитку великих міст і регіонів: керована агломерація, інтерагломерація транскордонних регіонів України, визначення ризиків експлуатації будівель і ліквідації можливих руйнувань, перспективи інноваційного розвитку енергозбереження та енергоефективність міського будівництва, редевелопмент міських територій та об’єктів нерухомості. Пропонується системне вирішення комплексу завдань з переходу містобудівного комплексу до інноваційного соціально орієнтованого типу розвитку, формування інноваційної економіки, знань, що означає перетворення творчого потенціалу людини в провідний чинник економічного зростання і національної конкурентоспроможності.

Монографія призначена для наукових робітників, викладачів і співробітників ВНЗ, студентів, що навчаються за напрямами «Будівництво» та «Архітектура».

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ