01 EditedПідвищення професійної майстерності є обов’язковою умовою роботи екскурсовода. Але така вимога є цілком справедливою і для роботи педагога. Ось як це вміють вдало поєднувати на кафедрі туризму і готельного господарства.

24.11.2015 доц., к.г.н., екскурсовод Поколодна М.М. та ст. лаборант кафедри Гардаушенко Н.А. приймали участь у Презентації нового туристичного маршруту і презентації книги Миколи Шемета «Варвара Karinska. Iнтерпретації", яка відбувалася в шикарному "Арт-готелі "ІРИС" (м.Харків, вул.Пролетарська, 6А, м. Площа Повстання).

Ім’я цієї талановитої харків’янки донедавна не було відомо навіть багатьом краєзнавцям, але завдяки плідним зусиллям Миколи Шемета – наукового співробітника «Музею знаменитих харків’ян ім. К.І. Шульженко» ситуація кардинально змінилися. Микола Шемет досліджував життєвий і творчий шлях цієї видатної жінки протягом 10 років що й стало приводом для підготовки солідного видання про голівудського костюмера, художника балетного і театрального костюму з світовим ім’ям, яке більш відоме за кордоном як BarbaraKarinska.

Варавара Андріївна народилась у Харкові в сім’ї багатого купця В.А. Жмудського наприкінці ХІХ ст. Вона прожила на Батьківщині біля 40 років і покинула її тільки після революції сімнадцятого року. В ті буремні часи вона вела доволі різнобічну активну діяльність: одна з перших вільнослушательниць-жінок, яка вступила до Харківського університету, виконувала обов’язки казначея при університетському товаристві недостатніх студентів, була керівником революційної газети «Утро», відкрила в Москві салон вишивки. Тут же в Харкові вона в перший раз вийшла заміж і народила дочку.

Харківський період життя Варвари Андріївни став основою для прокладання нового екскурсійного маршруту містом «Від веретена до Оскару», який без сумніву буде користуватися значною популярність як у місцевих мешканців так і приїжджих туристів. А студенти кафедри туризму і готельного господарства вже навесні матимуть можливість прийняти участь в даній тематичній екскурсії.

Після В.А. Коринська підкорила Європу та Америку, працювала з Сальвадором Далі, Матісом, Шагалом, у Голівуді вдягала Марлен Дітрих та Інгрид Бергман, у Нью-Йорку – всесвітньовідомий балет. За костюми для стрічок «Жанна Д’арк» та «Ганс Христіан Андерсен» Варвара Карінська отримала Оскар.

02 Edited03Варвара Каринська - художник-модельєр, яка прославилася своїми чудовими театральними костюмами, створеними для легендарних мюзиклів Бродвею й фільмів Голівуду 30–50-х років минулого століття, співавторка сучасної балетної пачки, та автор костюмів для понад 70 балетів NewYorkCityBallet. Але перш за В.А. Каринська - видатна харків’янка і ми земляки повинні нею пишатися і пам’ятати. Доречі, одна з вулиць Харкова у листопаді цього року була названа на її честь!!!

Співробітники кафедри щиро дякують співорганізаторам заходу, своїм постійним партнерам ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму” та Департаменту культури і туризму ХОДА і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Вступ2019

VstupINFO