1

2

3

4

Аспірантура

5

01 06 Edited29 квітня 2015 року у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова було відкрито меморіальну дошку начальнику військової кафедри Харківського інституту інженерів комунального будівництва (1952–1960 рр.), генерал-майору Михайлу Георгійовичу Снєгову.

Михайло Георгійович Снєгов був удостоєний високих урядових нагород: ордена Леніна, чотирьох орденів Бойового Червоного Прапора, багатьох медалей.

Народився в селі Мордвиново Можайського повіту Московської губернії. З початком Першої світової війни пішов добровольцем на фронт, звідти його направили до Московського Олексіївського артилерійського училища, яке закінчив у чині прапорщика.

Воював на Румунському фронті. Коли скінчилася Громадянська війна, 24-річний Михайло Георгійович обіймав посаду начальника штабу кавалерійської бригади. Після закінчення у 1926 р. Східного факультету Військової академії ім. М.В. Фрунзе отримав призначення до Китаю — військовим радником. Після повернення з-за кордону його залишили у Москві, в апараті Наркомату оборони.

Навесні 1940 р. М.Г. Снєгову присвоїли нове військове звання — генера-майора та за його власним бажанням перевели з канцелярії у війська. Він був призначений командуючим 8-го стрілецького корпусу 12-ї армії Київського окремого військового округу та потрапив до Перемишля.

22–25 червня 1941 р. розгорнулася битва за м. Перемишль, з якої вперше наші воїни вийшли переможцями. Вранці 26 червня надійшов наказ — відходити.

Михайло Георгійович Снєгов вивів з Перемишля війська, ополченців, поранених, організував евакуацію жінок та дітей. Цей «відхід без втрат» потім увійшов до підручників з тактики. На добу генерал відбив Вінницю, маршевим строєм пройшов через фактично зайнятий німцями Житомир. Цей майже 900-кілометровий «марш крізь смерть» показав, що воюють все ж таки не залізяки, а люди.

Разом із 20-ма полоненими радянськими генералами Снєгов М.Г. у полоні пройшов через 7 канцтаборів — Україна, Австрія, Німеччина.

Після війни у 1947 р. закінчив військову академію, захистив дисертацію, став кандидатом військових наук. Потім служив на Півночі, був заступником командуючого округом з будівництва та розквартирування військ.

У 1952 р. Михайло Георгійович Снєгов був призначений на посаду завідувача військової кафедри Харківського інституту інженерів комунального будівництва.

25 квітня цього року виповнилися 55-і роковини з дня смерті воєначальника.

Ректор Харківського національного університета міського господарства імені О.М.Бекетова Володимир Миколайович Бабаєв, Почесний ректор університету Шутенко Леонід Миколайович, голова ветеранської організації Бухарін Леонід Михайлович відкрили меморіальну дошку генералу-майору Снєгову Михайлу Георгійовичу.

У своєму виступі ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова БАБАЄВ Володимир Миколайович наголосив на тому,що з цього заходу розпочинаються в університеті дні вшанування па’мяті, присвячені всім викладачам,студентам нашого університету, хто виборов Перемогу і підняв рідне місто з руїн.

«Хто не пам’ятає свого минулого – немає майбутнього. І треба зробити все,щоб зберегти мир сьогодні!» - сказав ректор.

Після завершення заходу делегація студентів, викладачів, співробітників вирушила до міського цвинтаря №2, щоб вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили генерал-майора Снєгова Михайла Георгійовича.

02 01 Edited03 02 Edited 

04 03 Edited05 04 Edited06 05 Edited 

07 07 Edited08 08 Edited 

09 09 Edited10 10 Edited 

11 11 Edited12 12 

Мы в соцсетях

facebook  instagram Wiki

Календар подій

Ректорат
Дата 25.01.21 10:00 - 11:00

Засідання Ректорату відбудеться у конференц-залі №2 о 10:00

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Архив

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

Шкільний урок в ХНУМГ

ШРУ

Підготовчі курси освіта

Підготовчі курси освіта

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

Сейчас на сайте 203 гостя и нет пользователей