1

2

3

4

5

01 DSC 5837За підтримки Харківської обласної державної адміністрації в рамках Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту кафедри «Фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту» Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова розпочато навчально-інформаційну кампанію для державних службовців Харківського регіону. Метою цієї кампанії виступає мінімізація толерантного ставлення до корупції, підвищення ефективності системи запобігання корупційним проявам, співпраці держави і суспільства в антикорупційній діяльності.

Перший захід в рамках кампанії – проведення 15 квітня 2015 року практикуму для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».

До переліку основних цілей практикуму для держслужбовців відносяться:

– роз’яснення сутності корупції як загрози національній безпеці і національним інтересам України;

– пояснення принципів належного урядування в державному управління України;

– виховання доброчесності державних службовців;

– визначення найбільш поширених корупційних проявів та ризиків в діяльності державних службовців у умовах запровадження нового антикорупційного законодавства для забезпечення застосування конкретних моделей поведінки у випадку виявлення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, в ситуаціях підвищеного корупційного ризику.

До кола учасників зібрання приєдналися:

– заступник голови Харківської обласної державної адміністрації – Світлична Юлія Олександрівна;

– ректор Університету – проф. Бабаєв Володимир Миколайович;

– директор Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту Університету проф. Ващенко Олександр Миколайович;

– професор кафедри «Державне управління» КНУ імені Т. Шевченка – Соловйов Віктор Миколайович;

– голови 27 районних держаних адміністрацій Харківської області.

Урочисті збори почалися із слів привітання до учасників завідувача кафедри «Фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту» проф. Момот Тетяни Валеріївни. У виступі проф. Момот Т.В. відзначила, що у Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» вектором руху безпеки виступає саме оновлення влади та антикорупційна реформа. Для досягнення поставленої стратегічної мети Стратегією передбачено реалізацію таких першочергових реформ і програм:

– реалізація нової Антикорупційної стратегії;

– успішне впровадженню нових антикорупційних механізмів. Серед них – декларування майнового стану публічних службовців, запобігання та врегулювання конфліктів інтересів, перевірка доброчесності службовців та моніторинг їхнього способу життя;

– створення ефективної інституційної системи запобігання і протидії корупції.

Вперше навчально-інформаційна кампанія для державних службовців системно реалізується на прикладі Харківщини – провідного регіону України із запровадження загальноєвропейських підходів стратегічного розвитку із потужнішим науково-освітнім потенціалом.

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації передала слова привітання та успішної праці учасникам зібрання від голови ХОДА – Райніна Ігоря Львовича та відзначила у своєму виступі: «На сьогодні в області розгорнуто велику роботу з протидії корупції, і ми це бачимо по регулярних затриманнях представників органів місцевої влади. Як казав Ігор Львович, у нас в області проводиться нещадна боротьба з корупцією. Під час нинішнього семінару фахівці ще раз показують ті механізми, якими можна попередити корупцію, і розповідають як діяти, коли ситуація вже переходить правову межу».

Директор Центру «Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту» ХНУМГ імені О.М. Бекетова проф. Ващенко О.М. у словах привітання зазначив: «Діяльність Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту орієнтована на досягнення пріоритетів Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», а проведення практикуму для держслужбовців адаптовано для підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії корупції.

Проф. КНУ імені Т. Шевченка Соловйов В.М. представив учасникам результати своїх наукових досліджень в авторському тренінгу для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».

Увазі всіх присутніх було представлено на розгляд наступні питання:

1. Поняття і сутність корупції, належне урядування та виховання доброчесності.

2. Види корупції (низова, високопосадова, політична).

3. Бюрократизм як середовище для існування корупції.

4. Аналіз антикорупційного законодавства.

5. Корупційні ризики в державно-управлінській сфері.

6. Приклади зарубіжного антикорупційного досвіду.

Слухачі практикуму проаналізували сутність термінів «корупція», «корупційні діяння», «неправомірна вигода». Доповідач представив до уваги присутніх модель з восьми складових елементів належного урядування, а також перерахував п'ять причин його «дефіциту». До уваги слухачів доповідач висвітлив існуючі види корупційних ризиків: недоброчесність державних службовців, виникнення конфлікту інтересів, безконтрольність з боку керівництва, а також дискреційних повноважень. Окрім того, присутні розібрали приклади зарубіжного антикорупційного досвіду, проаналізували данні офіційної антикорупційної статистики України та вплив ментальності на рівень корупції у суспільстві.

 

Фотогалерея

Мы в соцсетях

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

Сейчас 208 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте