01 DSC 01589 вересня 2014 р. о 11.00 в аудиторіях 610 та 704 Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулось відкриття НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЦЕНТРУ СВІТЛОТЕХНІЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ та ЛАБОРАТОРІЇ СВІТЛОВОГО ДИЗАЙНУ.

У церемонії відкриття з вступними словом виступили: голова Харківської обласної ради – Чернов Сергій Іванович, начальник управління наукової діяльності МОН України – Якименко Олександр Васильович, директор департаменту освіти і науки ХОДА Бабічев Анатолій Валерійович, генеральний директор української філії чеської компанії ELKO – Алекс Элгард.

З офіційною промовою виступили ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова – Бабаєв Володимир Миколайович, декан факультету Електропостачання та освітлення міст – Поліщук Валентина Миколаївна, завідуючий кафедрою Світлотехніки і джерел світла – Назаренко Леонід Андрійович.

Почесними подяками були нагороджені старший викладач кафедри Світлотехніки і джерел світла – Лісна Ольга Іванівна, доцент викладач кафедри Світлотехніки і джерел світла – Чернець Віра Сергіївна, завідуючий лабораторією кафедри Світлотехніки і джерел світла – Подзолков Микола Михайлович та асистент кафедри Світлотехніки і джерел світла – Зубков Дмитро Петрович.

Відкриття центру та лабораторії було присвячено 50-річчю кафедри «Світлотехніки і джерел світла» з дня заснування у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова, яка є провідною в Україні з підготовки спеціалістів світлотехніків та науково-педагогічних кадрів. Кафедра приймає активну участь в науковій роботі та співпрацює з провідними світлотехнічними фірмами країни та світу.

Зростаючий попит на розробку та впровадження енергоефективних джерел світла в нашій країні та зокрема в місті Харкові спонукали до створення на базі кафедри "Світлотехніка та джерела світла" незалежного Центру світлотехнічних вимірювань світлових приладів та джерел світла.

Завданням Центру є проведення вимірювань для визначення достовірних характеристик досліджуваних приладів. Дійсні значення характеристик приладів, визначені в незалежній лабораторії висококваліфікованим персоналом, сприяють створенню довірчих відносин між виробником та споживачем. Окрім того, проведення вимірювань прототипів, сприяють пошуку виробником найкращого з можливих варіантів виконання виробу для задоволення всіх діючих галузевих норм та з рештою, потреб кінцевого користувача.

Під силу центра задовольнити потреби світлотехнічної промисловості, оскільки ми як ніхто знаємо її зсередини. Кафедра має багаторічний досвід в області проведення вимірювань та застосування їх результатів.

До складу Центру світлотехнічних вимірювань входять:

1. Гоніофотометр GO-2000H

2. Гоніофотометр для світлодіодів LGF-C-42

3. Фотометрична сфера

Ідея відкриття лабораторії Світлового дизайну полягає у створенні демонстраційного залу для використання можливостей світла, майстерні для проведення випробувань моделювання світлового середовища з різноманітним прикладним значенням, інженерна лабораторія та експериментальна зона для студентів, що навчаються за спеціальністю Світлова архітектура, дизайн і реклама.

Лабораторія це простір, який поділений на три тематичні зони, кожна з яких моделюється за відповідними тематиками (освітлення архітектури, інтер'єрнє світло, освітлення в музеях та галереях).

Унікальність лабораторного комплексу полягає в багатофункціональності систем освітлення. Більшість світильників легко демонтуються і можуть використовуватися в кожній із тематичних зон, доповнюючи новим обладнанням і оптичними аксесуарами, усі інсталяції інтерактивні – освітлення може змінюватися, змінювати колір і включатися по запланованим сценаріям. Для управління використана система Inels від Elko, світлотехнічне обладнання – від світлового лідера – компанії iGuzzini.

На честь святкування 50-річчя кафедри «Світлотехніка і джерел світла» відбулося святкове засідання кафедри на якому були колеги, випускники та студенти кафедри для яких було проведено екскурс в історію створення кафедри та її наукової діяльності.

Зі святковим привітанням та побажаннями нових наукових досягнень, процвітання та успіхів у підготовці спеціалістів світлотехніків виступили: завідуючий кафедрою Світлотехніки і джерел світла – Назаренко Леонід Андрійович, заступник генерального директора – Неєжмаков Павло Іванович, декан факультету Електропостачання та освітлення міст – Поліщук Валентина Миколаївна, професор кафедри Світлотехніки і джерел світла – Овчинников Станіслав Степанович, завідуючий кафедрою Полтавского Університету економіки і торгівлі– Кожушко Григорій Мефодійович, директор Полтавського політехнічного коледжу – Рискін Валерій Аркадійович, завідуюча НКЦ Полтавського політехнічного коледжу – Орлеан Ніна Арнольдівна, директор «Харків-прилад» – Петриченко Геннадій Іванович.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ