Про відзначення 150-річчя з Дня народження видатного архітектора, академіка архітектури О.М. Бекетова у Харківській національній академії міського господарства

3 березня 2012 року виконується 150 років з Дня народження видатного архітектора, академіка архітектури, О.М. Бекетова.

1 2012 03 02 A 074З нагоди ювілейної дати за ініціативою Харківської національної академії міського господарства. та за підтримкою Харківської обласної державної адміністрації і Харківської міської ради був розроблений просвітницький проект «Харківські Бекетовські Асамблеї», реалізація якого розпочалася з урочистого засідання 2 березня 2012 року о 10:00 у приміщенні музейного комплексу Академії. Відкрив засідання та виступив з доповіддю ректор Харківської національної академії міського господарства проф. Бабаєв В.М.

У святковому заході взяли участь: родина О.М. Бекетова; Беркута А.В.; радник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, віце-президент Конфедерації будівельників України, віце-президент Академії будівництва України; Савін Є.Є. - заступник голови Харківської обласної державної адміністрації; Давидова Л.І. - заступник голови Харківської обласної ради; Чечельницький С.Г. - начальник Управління архітектури Харківської міської ради, головний архітектор м. Харкова; Дьомін М.М. - віце-президент Української національної академії Архітектури, представники Харківської єпархії, спілки Архітекторів України, ректори вищих навчальних закладів Харкова, представники академічної та архітектурної громадськості, викладачи та студенти архітектурного напряму підготовки.

Кращим викладачам та співробитникам Академії було вручено нагороди від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, Харківської обласної ради.

2 2012 03 02 A 170Під час проведення заходу ректор Академії проф. Бабаєв В.М. разом з Рофе-Бекетовим Ф.С. вручили сертифікат про призначення ювилейної стипендії ім. О.М. Бекетова студентці Містобудівельного факультету Вінник Ірині.

За підтримкою ректора Харківської національної академії міського господарства проф. Бабаєва В.М. з нагоди ювілею було видано репринтне видання навчального посібнику О.М. Бекетова: «Архитектура. Курс, читанный в Харьковском Технологическом институте Императора Александра III», монографія "Академік архітектури О.М.Бекетов. До 150-річчя від Дня народження", оновлена музейна експозиція «Бекетов і Харків». Музейний комплекс Академії був доповнений раритетними експонатами. На виставці були презентовані бібліотека О.М. Бекетова з історіі архітектури, яку він у 1939 році передав Харківському інституту комунального будівництва (нині ХНАМГ) та, орігінали планів - карт міста Харкова кінця XIX та початку XX ст.

Від учасників Харківських Бекетовських асамблей було здійснено покладання квітів до могили та пам'ятника О.М. Бекетова.

5 березня 2012 року об 11:00 у Будинку Вчених у рамках проекту буде проведено науково-практичне історико-архітектурне зібрання «Академічні Бекетовські читання».

ДЕНЬ ВИПУСКНИКА

Вступ2019