НЕЗАБАРОМ ВІДБУДЕТЬСЯ
ОНОВЛЕНИХ ЗАЛІВ МУЗЕЙНОГО КОМПЛЕКСУ

• МУЗЕЮ АКАДЕМІКА АРХІТЕКТУРИ О. М. БЕКЕТОВА
              •  ІМЕННОЇ ЗАЛИ УРОЧИСТОСТЕЙ УНІВЕРСИТЕТУ

Керівники проєкту – ректор В. М. Бабаєв, проректор В. О. Росоха.
Автор проєкту – архітектор-реставратор В. Є. Новгородов.
Музейне проєктування – ст. викладач факультету АДОМ О. М. Іванов.
Художник – Заслужений художник України В. І. Ковтун.

Багаторічна історія навчального закладу тісно пов’язана з іменем видатного архітектора, академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова, який став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти.

В Університеті, якому в 2013 році присвоєно почесне ім’я видатного зодчого, багато років активно здійснюється дослідницька й просвітницька діяльність щодо популяризації Бекетівського надбання.

Дбайливо зберігається дар архітектора – Бекетівська бібліотека, надруковано репринтне видання книги О. М. Бекетова «Архітектура. Курс лекцій, читаний у в Харківському технологічному інституті імені Імператора Олександра Третього» 1909 р. Реалізується багатовекторний культурно-просвітницький проєкт «Харківські Бекетівські асамблеї» та науково-практичне, історико-архітектурне зібрання «Бекетівські читання». За рішенням Вченої ради Університету кращі студенти щорічно отримують стипендію імені О.М. Бекетова. У 2016 році колектив Університету здійснив масштабний проєкт – спорудження пам’ятника славетному архітектору й педагогу О. М. Бекетову.

Збереження і дослідження Бекетівської спадщини тривають багато десятиліть. Уперше, у 1990 р. в нашому навчальному закладі було відкрито Музей академіка архітектури О.М. Бекетова, який згодом став справжньою перлиною сучасного Музейного комплексу Університету, та який за час свого існування став невід’ємною частиною культурного життя нашого навчального закладу та м. Харкова. Оновлення музейної експозиції у 2020 р. відбулося завдяки здійсненню масштабного проєкту з реконструкції та реставрації старовинної будівлі Університету, пам’ятки архітектури ХІХ ст.

Спадщина зодчого заслуговує на визнання та збереження задля майбутніх поколінь.

Оновлена силами співробітників адміністративно-господарчої частини університету Іменна Зала Урочистестей прикрашена художніми творами Заслуженого художника України В. І. Ковтуна. У виконанні знаного митця було створено триптих «Панорама Бекетівських будівель на площі Конституції в м. Харкові» та портрет Олексія Миколайовича Бекетова за мотивами відомої картини харківського художника М. Р. Пестрикова, що зберігається в колекції Харківського художнього музею.

У 2020 році розпочався новий етап у розвитку Музею О. М. Бекетова та досліджень спадщини видатного зодчого і педагога, що стало яскравим свідченням вдячності й поваги до великого майстра архітектури.

Переглянути фотоальбом

БЛАГОДІЙНІСТЬ І СПОНСОРСТВО В УСЬОМУ СВІТІ ЗАВЖДИ
БУЛО І ЗАЛИШАЄТЬСЯ ШЛЯХЕТНОЮ СПРАВОЮ
У ЗБЕРЕЖЕННІ КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ

До здійснення масштабного Проєкту ХНУМГ ім. О. М. Бекетова
з реконструкції та відновлення історичного простору
архітектурно-історичної спадщини Університету – старовинної будівлі,
пам’ятки архітектури ХІХ століття на Куликівському узвозі, 12
долучилися друзі та партнери Університету.

Щира вдячність
від колективу Університету за внесок у розвиток
шляхетних традицій благодійності
активним учасникам Проєкту:

Ярославський
Олександр Владиленович Ярославський
Президент групи DCH.

Шеветовский
Валентин Валентинович Шеветовський
Голова Правління ПрАТ «Харківський плитковий завод».

Харченко
Олександр Михайлович Харченко
Голова наглядової ради «Трест Житлобуд-1».

КРАЩІ ТРАДИЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

Бабаєв ВМ«Гідний рівень сучасного університету визначається його історичною, інтелектуальною, науковою спадщиною і традиціями. Поважаючи глибокі історичні традиції університету, колектив здійснює потужні стратегічні проєкти.

До 100-річчя ХНУМГ ім. О.М. Бекетова у 2018–2020 рр. здійснено масштабний проєкт з реконструкції адміністративної будівлі університету, пам’ятки архітектури ХІХ століття. Відновлена вишукана краса архітектури минулого наповнила гармонією діяльність сучасного університету».

Володимир Бабаєв
Ректор
ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

ВЕКТОР ДІЯЛЬНОСТІ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова –
ЗБЕРЕЖЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Сучасний колектив Університету зберігає шанобливе ставлення до архітектурно-історичної спадщини, надає приклад поваги до історії рідної Альма-Матер і славетної архітектури міста Харкова.

Куликівський узвіз12Будівлі учбових корпусів, що входять до комплексу Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова – свідки історичних перетворень.

Одним із векторів збереження спадщини в Університеті є дбайливе ставлення та відновлення архітектурної краси старовинної будівлі, пам’ятки архітектури ХІХ сторіччя, де з 1930 р. розміщується сучасний Університет.

Реставраційні роботи з відновлення будівлі, які були розпочаті в 1990-х, отримали нове дихання в 2018–2020 роках завдяки здійсненню сучасного масштабного Проєкту з реконструкції архітектурно-історичного простору університету. Засяяли новими фарбами старовинні інтер’єри парадного вестибюлю та сходів. Розкішний новий паркет додав затишку та елегантності.

Сучасний Музейний комплекс Університету, що розмістився на всьому першому поверсі реконструйованої старовинної будівлі, одержав нову вишукану експозиційну залу й приміщення для збереження архівних фондів музею.

Автор проєкту з реконструкції архітектор-реставратор В.Є. Новгородов.

Під час реконструкції історичної забудови, крім архітектурно-планувальних завдань, здійснювалась ціла низка інженерно-технічних заходів, які з блиском вирішував колектив адміністративно-господарчої частини Університету під керівництвом проректора В. О. Росохи.

Автор нової експозиції, присвяченої академіку архітектури О. М. Бекетову в Музейному комплексі Університету, ст. викладач О. М. Іванов.

Переглянути відео «Шляхетні традиції Університету»

Переглянути фотоальбоми:

Кафедри ХНУМГ