1

2

3

4

Аспірантура

5

01 2014 05 16 01616 травня у стінах музейного комплексу Харківського національного університету міського господарства відбулося урочисте засідання Вченої Ради, присвячене ювілейним датам університетської науки.

У далекому 1922 році було відкрито літопис першого у Радянському Союзі вищого навчального закладу, що розпочав підготовку фахівців для життєзабезпечення міст та територій. За роки існування Університету було створено найбільший в Україні науковий потенціал в галузі міського господарства. Творча діяльність колективу наших учених спрямована на розробку сучасних методів проектування, будівництва і реконструкції будівель і споруд, створення ефективних будівельних конструкцій і матеріалів, поліпшення роботи комунальних підприємств, захист довкілля, очищення природних і стічних вод, вирішення питань розвитку міського транспорту.

2014 рік став ювілейним у науковому житті нашого Університету. У цьому році науково-дослідному секторові, який завжди допомагав у реалізації інтелектуального потенціалу нашого Університету, виповнюється 70 років. 40 років тому в Університеті було створено першу раду молодих науковців і 60 років тому студентським активом було створено перше студентське наукове товариство Університету.

Професорсько-викладацький склад Університету та студентів зі Святом Науки привітали гості.

Чернов Сергій Іванович – голова Харківської обласної ради, доктор наук, Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

Пригунов Павло Якович - заступник керівника управління з реформування правоохоронних органів та органів юстиції Адміністрації Президента України, кандидат наук.

Парамонов Андрій Олександрович - Перший заступник міського голови, кандидат наук.

Бабічев Анатолій Валерійович - директор Департаменту освіти і науки Харківської облдержадміністрації.

Васильєв Анатолій Йосипович - Президент інженерної академії України доктор наук, заслужений діяч науки і техніки України

Ващенко Олександр Миколайович - заступник голови Харківського постійно діючого Тритійського суду, генерал СБУ, кандидат наук

Ярошенко Іван Васильович - начальник координаційно-моніторингового управління, радник начальника ДНІ у Київському районі м. Харкова ГУ МінДоходів в Харківській області, кандидат наук.

Овчелупова Ольга Миколаївна - начальник Харківського територіального управління ПАТ "Банк Восток".

Чередниченко Олександр Юрійович - співробітник СБУ України, кандидат наук.

Політучий Сергій Якович - Президент групи компаній "Фактор", кандидат наук.

Тімофєєв Володимир Олександрович - завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічної безпеки, Харківський національний університет радіоелектроніки, доктор наук, професор.

Урочисте засідання відкрив ректор Університету, професор Бабаєв Володимир Миколайович, який привітав присутніх зі святом та відзначив основні досягнення нашого вищого навчального закладу у сфері науково-дослідницької роботи та підготовки молодих кадрів для розвитку науки в Університеті.

На урочистому засіданні була відзначена робота провідних науковців нашого вищого навчального закладу, викладачів, студентів, співробітників науково-дослідного сектору.

За вагомий внесок у розвиток науки нагороджено директора Центру регіонального розвитку Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова д.е.н., професора Димченко Олену Володимирівну.

За значний внесок у розвиток науки в сфері пасажирських транспортних систем, міських транспортних потоків, проблем ергономіки на автомобільному транспорті нагороджено Долю Віктора Костянтиновича – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедрою транспортних систем та логістики, голову спеціалізованої вченої ради.

За значний внесок у розвиток науки в сфері вирішення проблем розробки і впровадження ресурсозберігаючих екологічно-безпечних технологій водопідготовки і очищення природних та стічних вод, нагороджено Душкіна Станіслава Станіславовича - доктора технічних наук, професора, завідувача кафедрою водопостачання, водовідведення і очищення вод.

За вагомий внесок у розвиток університетської науки, вирішення важливих наукових проблем, успіхи у зміцненні та розвитку матеріально-технічної бази Університету нагороджено Сухонос Марію Костянтинівну – доктора технічних наук, професора, начальника науково-дослідного сектору.

За заохочення молодого покоління на плідну роботу нагороджено голову ради молодих науковців Університету канд. екон. наук, доцента Мущинську Наталію Юріївну.

За значний внесок у розвиток студентської науки нагороджено декана факультету електричного транспорту, канд. техн. наук, доцента Шпіку Миколу Івановича.

За видатний внесок у розвиток науки, техніки та інженерної справи Золотою медаллю імені А.М. Підгорного Інженерної академії наук нагороджено проректора з наукової роботи професора, д.т.н. Харченка Віктора Федоровича.

У 2014 році в нашому Університеті відбулася ще одна визначна подія – випуск перших в Україні спеціалістів фінансово-економічної безпеки. Кафедра фінансово-економічної безпеки, обліку та аудиту здійснює потужну наукову та освітню роботу, веде активну співпрацю з провідними фахівцями-практиками у сфері фінансово-економічної безпеки, захисту інформації, обліку та аудиту. Саме ця активна робота дала змогу кафедрі вийти на лідируючі позиції у підготовці висококваліфікованих фахівців та відкрити першу в Україні спеціальність «фінансово-економічна безпека».

В Університеті значну увагу приділяють розвитку наукового потенціалу і підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації. На урочистому засідання було вручено дипломи професорів, доцентів, докторів та кандидатів наук.

Присвоєно вчене звання професор д.т.н., професору кафедри транспортних систем і логістики Лобашову Олексію Олеговичу.

Присвоєно вчене звання доцента:

 • к.т.н., доценту кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод Шевченко Тамарі Олександрівні;
 • кан-ту архітектури, доценту кафедри архітектури будівель і споруд Дудкі Олені Миколаївні;
 • к.т.н., доценту кафедри будівельних конструкцій Лугченко Олені Іванівні;
 • к.т.н., доценту кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод Чуб Ірині Миколаївні;
 • к.е.н., доценту кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту Косяк Антоніні Петрівні;
 • к.е.н., доценту кафедри менеджменту і маркетингу в міському господарстві Самойленко Інні Олександрівні;
 • к.е.н., доценту кафедри менеджменту і маркетингу в міському господарстві Буркун Ірині Григорівні;
 • к.ю.н., доценту кафедри правового забезпечення господарської діяльності Міхно Ользі Іванівні;
 • к.е.н., доценту кафедри міської і регіональної економіки Єсіній Валерії Олександрівні;
 • к.е.н., доценту кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту Андренко Олені Анатоліївні;
 • к.ю.н., доценту кафедри правового забезпечення господарської діяльності Науменко Аллі Володимирівні;
 • к.е.н., доценту кафедри економіки підприємств міського господарства Соловйовій Ользі Євгенівні;

Присвоєно науковий ступінь кандидата технічних наук:

 • старшому викладачу кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод, Булгаковій Олесі Вікторівні;
 • асистенту кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Скрипник Олені Сергіївні;
 • асистенту кафедри технології будівельного виробництва і будівельних матеріалів Помазану Максиму Дмитровичу;
 • асистенту кафедри транспортних систем і логістики Афанасьєвій Іветті Анатоліївні;

Присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук:

 • доценту кафедри економічної теорії Батістовій Оксані Ігорівні;
 • асистенту кафедри міської і регіональної економіки Владимировій Марії Сергіївні;
 • асистенту кафедри менеджменту і маркетингу в міському господарстві Калашніковій Христині Ігорівні;
 • асистенту кафедри туризму і готельного господарства Баландіній Ірині Сергіївні;
 • інженер-програмісту інформаційно-обчислювального центру Вороніній Ользі Сергіївні;
 • асистенту кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві Гончаровій Зої Вікторівні.

Присвоєно науковий ступінь кандидата фізичного виховання і спорту:

 • старшому викладачу кафедри фізвиховання і спорту Безкоровайному Дмитру Олександровичу.

В Університеті особлива увага приділяється створенню системи освіти, що відповідає світовим стандартам якості. Вже другий рік поспіль викладачі Університету успішно складають іспити на професійне володіння англійською мовою, що підтверджується сертифікатами Кембріджського університету. На урочистому засіданні було вручено Сертифікати Ділової англійської мови Кембріджського університету, які пройшли навчання та мають можливість проводити заняття для студентів з профільних предметів на англійській мові.

Ще раз хотілося б привітати професорсько-викладацький склад, студентів та співробітників Університету зі святом науки. Нехай наша історія, глибокі наукові традиції стануть основою для майбутнього процвітання, а наш Університет славиться своїми науковцями, своїми викладачами та студентами.

 

Фотогалерея