01 image003Презентація програми стажування у компанії «Філіп Моріс Україна» для студентів студентів 4 та 5 курсів спеціальності «Економіка підприємства» і «Облік і аудит».

Завдяки особистому сприянню старшого викладача кафедри «Економіка будівництва» Железнякової Ірини Леонідівни студенти зустрілися із спеціалістом по роботі з персоналом (HR) компанії ПрАТ «Філіп Морріс Україна» Ольшанською В.М.

Впродовж надзвичайно цікавої бесіди представник компанії розповіла основні дані про компанію «Філіп Морріс Україна», а саме: компанія є лідером Українського ринку тютюнових виробів, має 14 регіональних офіси, а кількість працівників компанії досягає понад 1 400 осіб, з 2006 р. новий сучасний виробничий центр компанії розпочав свою діяльність і у м. Харкові. Як партнер з розвитку кар‘єри міжнародної організації «Students in Free Enterprise» компанія організовує конкурси для студентів-членів SIFE.

02 image004

Після розгляду основних питань функціонування і розвитку компанії Ольшанська В.М. сконцентрувала увагу на питаннях програм стажування для студенів 4 і 5 курсів, а також випускників Університету. Доповідач розкрив специфічні риси, послідовність проходження і переваги двох програм стажування: «Smart start» та «Aspire!».

03 image005Студенти з великим інтересом проаналізували можливості програми «Smart start», а саме: професійні тренінги, можливість отримання цінного досвіду у відділі «Фінансів», втілення індивідуальних проектів. Під час проходження стажування за цією програмою компанія пропонує оплачуване стажування (протягом 5 місяців) за гнучким графіком, перспективу працевлаштування для найкращих стажерів і можливість практичного застосування здобутих знань бізнесу. На питання студентів, які саме вимоги ставляться до потенційних стажерів спеціаліст по роботі з персоналом компанії перерахувала наступні вимоги: навчання в Університеті на 4-ому або останньому курсі, наявність попереднього досвіду стажування або участь у студентських організаціях, володіння англійською мовою на рівні Upper-intermediate і вище, комунікабельність, цілеспрямованість, та наявність яскраво виражених лідерських якостей.

04 image006Окремо Ольшанська В.М. зупинилася і на аспектах стажування за програмою «Aspire!» – програмою, яка передбачає протягом двох літніх місяців співпрацю стажера з фахівцем із забезпечення збуту у форматі «Job Shadowing» (стажер спостерігає та бере участь у виконанні фахівцем щоденних завдань). 80% стажування відбувається «в полях», коли стажер разом зі своїм наставником відвідує роздрібні торгові точки та навчається мистецтву продажів, разом з тим виконуючи реальні бізнес завдання.

В переліку питань студентів до спеціаліста компанії прозвучало питання, на базі яких саме відділів компанії здійснюється стажування. Відділами, які нині зацікавлені у майбутніх співробітниках, за словами Ольшанської В.М. є: відділ маркетингу, відділ фінансів, відділ по роботі із персоналом, відділ продажів, корпоративний відділ, а також виробничий відділ.

Доповідач також розкрила основну послідовність відбору потенційних стажерів на відповідні посади компанії. Такими кроками виступають: відбір за результатами розгляду наданих резюме, аналітичне тестування, HR інтерв'ю, фінальний відбір.

05 image007

Наприкінці зустрічі спеціаліст по роботі з персоналом компанії «Філіп Морріс Україна» Ольшанська В.М. запропонувала всі бажаючим студентам заповнити анкети із заявкою на участь у програмі стажування. Окрім того, відповіла на всі питання студентів і викладачів кафедр факультету «Економіка і підприємництво» про участь компанії у екологічних та інвестиційних проектах України, про рівень оплати праці співробітників, а також соціальні програми компанії.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці