01 Petchenko20 січня 2014 р. виповнюється 75 років від дня народження завідувача кафедри фізики, професора, доктора фізико-математичних наук Петченко Олександра Матвійовича.

Його загальний трудовий стаж становить понад 50 років, стаж науково-педагогічної діяльності становить понад 40 років. В Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова він працює з 1976 р., де пройшов шлях від асистента кафедри, кандидата фіз.-мат. наук до професора, завідувача кафедри, доктора фізико-математичних наук.

На посаді завідувача кафедри фізики Олександр Матвійович працює з вересня 2000 р. До своїх обов’язків становиться сумлінно, очолювана ним кафедра має вагомі досягнення в освітній і науковій діяльності, з ним отримані визнання на республіканському (4 переможця та 4 призери студентських Олімпіад) і регіональному рівнях (2 призери обласного конкурсу "Найкращий молодий науковець Харківщини"), а сам Він став переможцем конкурсу “Вища школа Харківщини – кращі імена” у номінації – викладач фундаментальних дисциплін. Як керівник, Він дбає про підвищення кадрового потенціалу, створення потужного фізичного практикуму та його добротного методичного забезпечення. Модернізований фізичний практикум набув визнання з боку фізичної громадськості викладачів Харківщини. За плідну науково-педагогічну діяльність Він нещодавно, отримав “Подяку” від Харківського міського голови Г.А. Кернеса.

Професор Петченко О.М. є висококваліфікованим фахівцем, авторитетним науковцем у галузі фундаментальних досліджень квантових механізмів фонон-дислокаційних взаємодій; акустичних релаксаційних явищ; аномальних змін дисперсії швидкості пружних хвиль в кристалах; тощо. В колектив кафедри постійно вливаються молоді наукові сили. За останні часи на кафедрі захищено три кандидатські дисертації, підготовлена до захисту у 2014 році ще одна дисертація.

За вагомий внесок у розвиток сучасної фізичної науки і видатні наукові досягнення його ім’я занесено до книг про видатних постатей сучасності (США, Англія) з одночасним врученням йому Сертифіката світового визнання.

Створена професором Петченко О.М. наукова школа і досить потужна експериментальна база дозволяє йому протягом десятиріч зберігати позиції лідера у вітчизняній і світовій фундаментальній науці. Загальна кількість наукових і науково-методичних робіт становить близько 200 найменувань.

За період роботи в університеті проф. О.М. Петченко проявив себе талановитим педагогом, вимогливим вихователем молоді, з великою відповідальністю ставиться до своїх службових обов’язків. Користується авторитетом та повагою співробітників університету.

Колектив кафедри, випускники та студенти нашого університету вітають Олександра Матвійовича з ювілеєм, бажають здоров'я та процвітання!

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ