Музей Академіка архітектури О.М. Бекетова в музейному комплексі ХНУМГ є справжнім культурно-освітнім центром, на платформі якого багато років поспіль проводяться науково-практичні конференції «Бекетовські читання», художні, тематичні та документально-архівні виставки. Реалізується культурологічний проєкт «Харківські Бекетовські Асамблеї».

Відзначення свята Теплого Олексія також стало справжньою традицією для нашого університету. Саме в цей день академік архітектури Олексій Миколайович Бекетов завжди святкував свої іменини в родинному колі і дуже любив цю пору року.

До свята Теплого Олексія музей завжди готує цікаві заходи, тематичні екскурсії, спільні цікави проєкти з Центральним державним науково-технічним архівом України, присвячені життю та творчості Олексія Миколайовича Бекетова стали знаковими в діяльності нашого музею.

Реалізація творчих ініціатив музею стає можливою завдяки участі нащадків Олексія Миколайовича Бекетова в проєктах,  присвячених зодчому.  Відкриття бекетовського світогляду відбувається завдяки численним світлинам та документам митця, з родинного архіву Рофе-Бекетових.

30 березня 2021 року в начальному закладі відбувся захід «Зустріч в музейному комплексі на свято Теплого Олексія. До дня іменин О.М. Бекетова». Захід вшанувала присутністю праонука архітектора Олена Федорівна Рофе-Бекетова.

Серед присутніх – громадська діячка Вікторія Склярова, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та пам'яткознавства Харківської державної академії культури Щербань Анатолій Леонідович, викладачі та студенти.

Т. П. Єлісеєва виступила з вітальним словом та  презентувала доповідь про створення та розвиток музею Академіка архітектури О.М. Бекетова.

Дякуючи Олену Федорівну за багаторічну плідну співпрацю з родинним колом архітектора колектив музею презентував свою брендову відзнаку з написом «З вдячністю та повагою нащадкам Академіка архітектури О.М. Бекетова». Олена Федорівна Рофе-Бекетова поділилася з учасниками заходу теплими родинними спогадами про Олексія Миколайовича Бекетова, про сімейне коло, про родинні традиції та свята. Круглий стіл був дуже цікавим та зворушливим. Після теплої бесіди учасники заходу познайомилися з відеофільмом «Шляхетні традиції ХНУМГ ім. О.М. Бекетова» про відновлення музею Академіка архітектури О.М. Бекетова та були запрошені в музей на екскурсію.

В музеї О.М. Бекетова учасники заходу познайомилися з експозицією, що присвячена основним віхам життя та творчості видатного архітектора, з експонатами та інсталяціями а також з інтерактивними можливостями digital простору сучасного музею.

Зокрема, в рамках зустрічі гості ознайомилися з іншими експозиціями музейного комплексу та змогли оцінити відновлену реставрацією архітектурну красу старовинного особняку ХIХ сторіччя, де розміщується музейний комплекс.

Захід відбувся дуже душевним, і всі учасники виявили бажання продовжувати такі теплі та цікаві зустрічі. В книзі почесних гостей університету Олена Федорівна написала: «З щирою вдячністю за дбайливе збереження пам’яті про Олексія Миколайовича Бекетова та його творення, з повагою і в захваті від музею Олексія Бекетова!

Бажаю наснаги і натхнення шановній директорці музею Тетяні Павлівні, чудовому колективу Музею, і окрема подяка ректорові Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Володимиру Миколайовичу Бабаєву».

Дещо пізніше після заходу Олена Федорівна надіслала зворушливу сімейну світлину, та вітання від Федора Семеновича та Ірини Федорівни Рофе-Бекетових.

Колектив університету та музейного комплексу щиро вдячні родині Рофе-Бекетових за багаторічну підтримку, творчу співпрацю та участь у різноманітних бекетівських заходах.