1

2

3

4

5

Центр доуніверситетської освіти і кар’єри ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, як випливає з його назви, – це підрозділ, який працює з майбутніми абітурієнтами. Факультет по роботі з іноземними студентами ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, як випливає з його назви, – це підрозділ, який працює зі студентами та майбутніми абітурієнтами з інших країн. І, як правило, діяльність цих підрозділів здійснюється по паралельних прямих – не перетинаючись.

Але візит гостей з Туреччини – представників освітньої компанії EU EDUCATION (EU EĞITIM) – став тим самим винятком, який порушив закони евклідової геометрії, відкривши в роботі з абітурієнтами нову перспективу, що не залежить від кордонів, і новий простір спільної діяльності.

Ось чому 13 липня 2020 року група представників чотирьох різних підрозділів ХНУМГ (декан факультету по роботі з іноземними студентами, к.т.н., доцент кафедри будівельних конструкцій Олег Олександрович Калмиков, фахівець ЦДОіК Інна Олександрівна Герасименко, екскурсовод музею історії ХНУМГ Юлія Валеріївна Білас і студентка 3 курсу, а також співробітниця відділу корпоративних комунікацій і PR Дар’я Саніна) організували для наших гостей занурення в світ «Бекетівського».

Метою візиту був збір матеріалу для інформаційного відеоролика, який в перспективі повинен познайомити турецьких абітурієнтів з нашим університетом. Тому, зрозуміло, шлях пролягав по найкрасивіших місцях ХНУМГ, а значить, екскурсія розпочалася в музейному комплексі. Правда, виявилося, що вона ризикує там же і закінчитися: так сподобалося це місце нашим гостям. Поки власник компанії Емрах Юксек (Emrah Y?ksek) і партнер компанії в Україні Умут Абдуллаєв (Umut Abdullayev) слухали розповідь про історію нашого вузу, оператори Мустафа і Утку намагалися зафіксувати на камеру якомога більше навколишньої краси. І раптом з царства краси візуальної ми несподівано перемістилися в обитель краси акустичної. Виявилося, що відео-оператор Мустафа (Mustafa Yal?in) не тільки знімає кліпи для знаменитих турецьких музикантів, а й сам чудово співає. Знайшовши в стінах нашого музею місце з особливо хорошою акустикою, він подарував нам справжнє диво – древній курдський спів в жанрі «узун хава». Імпровізаційна свобода виконання, коли ти вживу відчуваєш, що музика народжується тут і зараз... Найскладніші хроматичні мелізми, що створюють атмосферу занурення в східну казку... Унікальна чистота інтонації і широта діапазону, що свідчать про неабияку виконавську майстерність... Відверто кажучи, ці кілька хвилин хотілося продовжити до безкінечності. Можливо, наступний візит наших турецьких друзів варто було б поєднати з концертом? Треба про це подумати.

І хоча екскурсія університетом тривала, і ми зупинялися буквально на кожному повороті, щоб «зловити» новий вдалий ракурс, перед внутрішнім поглядом і внутрішнім слухом знову і знову виникала музика: просторова, застигла в архітектурних арабесках музейних приміщень, і часова, яка залишила про себе акустичну пам’ять – відлуння – на нотному стані сходових прольотів університету.

Ділячись враженнями про наш університет, пан Емрах Юксен сказав: «Можна багато чого сказати про ваш університет. Але абсолютно точно у нього є глибинне історичне підґрунтя, історична текстура. Ми віримо, що ця історична краса буде мотивувати студентів вчитися краще. Крім того, мене дуже вразив теплий прийом і посмішки у вашому університеті. Ми отримали велике задоволення від візиту. Я думаю, що в цьому навчальному закладі як такому приховано справжній скарб».

Важко не погодитися зі словами нашого гостя. І від себе хочеться додати, що тепер одним скарбом в університеті стало більше: зав’язалися дружні стосунки з чудовими людьми і відкрилися нові горизонти для професійного діалогу – діалогу культур, який зародився в спільному просторі краси.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 262 гостей та користувачі відсутні