PrometheusШановні викладачі, аспіранти та магістри, наукова бібліотека Університету запрошує вас пройти новий он-лайн курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» на платформі Prometheus. Курс складається з відеолекцій і тестових завдань. Розрахований на 13 тижнів та відповідає двом кредитам.

Зареєструватися: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:UKMA+SCDA101+2020_T1/about

Для кого цей курс?

Курс призначений для молодих дослідників: здобувачів ступеня PhD, викладачів університетів на ранніх етапах їхньої наукової кар’єри, всіх, хто прагне дізнатися більше про наукову комунікацію, її основні складники, новітні тренди та технології, секрети ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, а також отримати відповідні навички.

По закінченню тим хто набрав більше 60 зі 100 балів видається сертифікат про проходження курсу.

Структура курсу:

Тиждень 1 Вступ. Наукова комунікація: історія, сучасність, майбутні тренди.

Тиждень 2 Основи інформаційного пошуку. Пошукові системи.

Тиждень 3 Наукометрія.

Тиждень 4 Платформа Web of Science.

Тиждень 5 Основи роботи з Базою Даних Scopus.

Тиждень 6 Профілі науковців.

Тиждень 7 Робота з референс-менеджерами EndNote та Mendeley.

Тиждень 8 Дослідницька етика та академічна доброчесність.

Тиждень 9 Публікація. Критерії якості наукових видань. Публікаційний процес. Вибір видання. Рецензування. Поширення публікацій.

Тиждень 10 Авторське право для науковців.

Тиждень 11 Відкрита наука.

Тиждень 12 RDM (Research Data Management) Управління даними досліджень та життєвий цикл даних. Де зберігати та як цитувати дані дослідження.

Тиждень 13 Публікація дисертації.