1Діти, які захищають дітей, – вже давно не новина для «Бекетівського». Але відкрите засідання Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування, яке відбулося на базі ХНУМГ ім. О. М. Бекетова за участі Департаменту освіти Харківської міської ради, регіонального координатора по взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Олександра Дмитровича Міненкова, співробітників Управління патрульної поліції, Батьківської міської ради, кафедри правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ, а також фахівців Центру доуніверситетської освіти і кар’єри продемонструвало, що фахова підтримка шкільних омбудсменів, започаткована в нашому виші минулого року, виходить на більш високий рівень і сягає нових обріїв.

Захід складався з двох частин. Спочатку – виставка-конкурс лепбуків «Я маю право!», яка розташувалася у Червоному холі університету, потім – презентація відеороликів за тією самою тематикою, але вже у затишній конференц-залі №1. Але почнемо з початку.

«Що таке лепбук?..» Це запитання я почула майже від кожної дорослої людини в університеті. А ось школярі не тільки добре знають це слово (lapbook – досл. «наколінна книга», за фактом – складена книга, багатофункціональна папка-складайка, що містить різні види ніш для різноманітного дидактичного матеріалу), але й вміють їх створювати власноруч і використовувати у навчанні.

Школярі з усіх районів міста взяли участь у конкурсі лепбуків за правозахисною тематикою, який було проведено з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини. Як добре відомо бекетівцям, наш Червоний хол досить часто прикрашають цікаві і яскраві виставки. Але такого вибуху фарб, ідей і креативу університет не бачив вже давно.

Оцінювало роботи два журі: дитяче і доросле. Представниками дитячого були власне члени правової корпорації, а до складу дорослого ввійшли гості і співробітники ХНУМГ. Але незважаючи на розмаїття організацій, спеціалізацій, думок і вподобань, члени журі дістали згоди лише в одному питанні: обрати 10 найкращих робіт просто неможливо! Адже кожен лепбук мав свою власну родзинку: чи то дизайнерську, чи то професійно-юридичну, чи то світоглядну.

А коли члени журі нарешті визначилися, настали нелегкі часи для лічильної комісії, яка вимушена була працювати майже до кінця другої частини заходу – учнівських презентацій. І ця, друга, частина виявилася ще цікавішою.

Школярі розповідали про свої соціологічні дослідження з моніторингу суспільної думки про права дітей, про роботу у шкільних ЗМІ, про миротворчу діяльність на міжнародному рівні, а також про надзвичайно актуальну роботу у школі інклюзивного волонтерства для захисту прав дітей з обмеженими можливостями.

А після цього дійшла черга до найкреативніших робіт – відеороликів за темою прав дитини. Як з’ясувалося, ці ролики було відзнято для міжнародного проекту, започаткованого школярами французького міста Лілля, які вирішили зв’язатися з небайдужими однолітками з міст-побратимів і створити спільний відеопроект, який привертав би увагу до прав дитини і до знання дітьми своїх власних прав.

image015

Дякувати Богові, журі не треба було оцінювати ці роботи: це було б дійсно неможливо. Наш університет відзначив пам’ятними подарунками абсолютно всіх учасників. А ось переможців конкурсу лепбуків було оголошено і нагороджено призами від департаменту освіти. Гість заходу, Олександр Дмитрович Міненков, взявши слово, довго не міг його віддати, адже висловити все своє захоплення роботою юних правозахисників дорослий правозахисник просто не міг.

Вразила діяльність Правової корпорації і кураторку освітньої платформи «Шкільний омбудсмен», завідувачку кафедри правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, к. ю. н., доцента Інну Ігорівну Килимник, яка запевнила присутніх, що успіхи юних омбудсменів перевершили найсміливіші її сподівання і надихнули на продовження професійної взаємодії на більш високому фаховому рівні.

А заступниця голови Харківської міської батьківської ради Наталія Володимирівна Фірсова резюмувала вислови гостей, побажавши учням, щоб у майбутньому нинішні шкільні омбудсмени з гордістю казали своїм онукам – які обов’язково теж стануть шкільними омбудсменами: «А ми стояли у витоків!»

image019

Тож ми впевнені, що інститут шкільного омбудсмена успішно функціонуватиме і надалі, нове покоління матиме набагато вищий рівень правової свідомості, а наш університет, за доброю традицією, виконуватиме свою місію просвітництва у цій галузі, як і у багатьох інших, для наших майбутніх абітурієнтів

баннер ТСЛ

Вступ2019