114 – 16 травня 2019 року відбулось відкриття форуму «LIGHTFORUM 2019» і VII міжнародної науково-технічної конференції «Актуальні проблеми світлотехніки» у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова.

Репортаж про відкриття лабораторії

Репортаж про відкриття форуму та конференціївідкриття форуму та конференції

Велике символічне значення має той факт, що під час проведення форуму 16 травня за ініціативи ЮНЕСКО відзначається Міжнародний день світла. Ця ініціатива підкреслює визначальну роль світла в науці, культурі, освіті, а також в таких областях як енергетика, медицина, комунікації, екологія.

4В наш час світлотехнічна наука розвивається стрімкими темпами, саме тому велику роль відіграють творчі зв’язки між науковцями, конструкторами і виробниками світлотехнічної продукції з різних країн і областей України.

На трьох секціях було представлено 52 доповіді з різних міст – Мінська, Баку, Києва, Харкова, Тернополя, Чернівців, Полтави. Особливо вітаємо наших гостей з Біларусі – Інститута фізики Академії наук Біларусі і Біларуського державного інститута метрології. Тематика доповідей охоплювала великий спектр питань – від теоретичних основ світлотехніки, комп’ютерних технологій, світлового дизайну, енергозберігаючих технологій і систем до метрології і стандартизації в світлотехніці.

2019 рік є ювілейним роком для кафедри «Світлотехніки і джерел світла» нашого університету, яка була створена в 1964 році і була першою в Україні. В цьому році визначається 55 років з дня її заснування. З цього приводу було заслухано доповіді трьох завідувачів кафедри світлотехніки і джерел світла.

В рамках конференції «Актуальні проблеми світлотехніки» працювала також студентська секція «Кращий молодий світлотехнік».

Радує активна участь студентів, які зробили 18 доповідей з дуже цікавою і різноманітною тематикою. Учасники з Полтавського політехнічного коледжу НТУ «Харківський політехнічний інститут» отримали грамоти за кращу доповідь наукового характеру: Мінько Д.О., Сердюк С.Л. та Крайник К.І. Студенти – Кіндінова А.К., Губенко Д.І., Кулакова К.О. ХНУМГ ім. О.М. Бекетова були відзначені дипломами за кращу доповідь серед молодих вчених світлотехніків.

Особливу увагу було приділено work-shop «Light your University» в останній день Світлотехнічного міжнародного форуму, а Ащепкову В.О. було видано почесну грамоту за кращу роботу серед проектів створення фасадного освітлення Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

Вступ2019

VstupINFO