В рамках форуму 14 травня 2019 року відбулося урочисте відкриття лабораторії Інтелектуальних систем освітлення кафедри світлотехніки і джерел світла Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова.

В заході прийняли участь – Ректор Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова професор Бабаєв В.М., завідувач кафедри СДС професор Неєжмаков П.І., викладачі та учасники ФОРУМУ. Серед почесних гостей – представник Національної комісії з регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в Харківській області Без’язичний В.Ф. ,керівники підприємств життєзабезпечення міста -Куян О.В., Марценюк Є.О., Білецький І.В. та ін.

Лабораторія Інтелектуальних систем освітлення є унікальною. Вона обладнана стендами для вивчення механізмів і алгоритмів систем дистанційного керування освітленням та моделювання режимів їх роботи, вивчення основ і практичного застосування мов програмування низького рівня (С, С ++) в програмах керування, вивчення методів оцінки перешкод працюючого обладнання в мережі загального призначення; вивчення відмінностей аналогових і цифрових вимірювальних приладів; отримання навичок роботи з метрологічним обладнанням і методиками вимірювань параметрів працюючого освітлювального обладнання; вивчення та практичне застосування алгоритмів прийому, передачі, обробки інформації; вивчення ієрархії систем керування, збір, аналіз і обробка, передача і прийом інформації між рівнями прийняття рішення.

Комп'ютерна техніка, що встановлена влабораторії має спеціальне програмне забезпечення NI LabView, яке дозволяє моделювати реальні засоби вимірювання і реалізовувати всі перераховані завдання. Роботи, що виконуються лабораторією, можуть представляти інтерес для розробників будівель і споруд (в тому числі, будівельних компаній), різного рівня енергетичних компаній (КП «Міськсвітло»), програмістів, інтеграторів систем керування. Також можливий інтерес з боку розробників систем сонячної енергетики з оптимального вибору систем генерації електроенергії.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ