124 квітня 2019 р. у ХНУМГ імені О.М. Бекетова відбувся фінал XІІІ регіонального наукового конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді». Конкурс проводиться Департаментом науки і освіти ХОДА у партнерстві з ХНУМГ ім. О.М. Бекетова з метою активізації науково-дослідної роботи молоді за напрямом «Гендерні дослідження».

На урочистому відкритті Фіналу конкурсу з привітаннями виступили начальник науково-дослідної частини Університету А. Ю. Старостіна, головний спеціаліст Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Сухорукова Н.А., депутатка Харківської міської ради, голова постійної комісії з гуманітарних питань, радниця міського голови з питань гендерної політики О. А. Чичина. Також на заході були присутні представники Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Спостерігач Харківського офісу ОSCE М. Васгес у своєму виступі відзначила практичну цінність проведення заходу з погляду гуманітарної політики, а також повідомила про його включення у загальний моніторинговий звіт ОSCE в Україні.

Конкурс проводиться Гендерним центром ХНУМГ імені О.М. Бекетова (директорка – к.е.н., доц. Бібік Н.В.). До організації заходу долучилася ГО «Харківське жіноче об’єднання «Сфера». Віце-президентка цієї організації А. Шаригіна стала експерткою конкурсних робіт.

2 13

Цього року на конкурс подано 67 оригінальних наукових робіт з 17 закладів вищої освіти Харкова, а також Дніпра, Києва, Одеси. Роботи оцінювалися провідними дослідницями та експертами/ками Гендерних центрів Харкова. Університет був представлений у двох номінаціях: викладачі/співробітники та студентство.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ХІІІ РЕГІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО КОНКУРСУ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА ОЧИМА УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ» https://dniokh.gov.ua/?p=53321

Колєснікова Тетяна, студентка факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва ХНУМГ імені О.М. Бекетова (наукова робота «Гендерний підхід у процесі адаптації закладів вищої освіти до вимог інклюзивної архітектури (на прикладі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова)». Наук. керівн.: к. арх., доц. Попова О.А., к.е.н., доц. Бібік Н. В. – диплом І ступеня (номінація серед студентів).

Білас Юлія, екскурсовод Музейного комплексу ХНУМГ імені О.М. Бекетова (наукова робота «Історія однієї жінки: популяризація творчого спадку Міртали Пилипенко в Україні». Наук. керівн.: Єлісєєва Т. П. – диплом ІІ ступеня (номінація серед викладачів, співробітників ВНЗ).

Зазначимо, що у 2018/2019 навчальному році відбувся ХІІ-й конкурс ( у грудні 2018 р.), тоді дипломи переможців отримали студенти ХНУМГ ім. О. М. Бекетова:

• Наталя Розсильна – факультет економіки та підприємництва, наук. керівн. – доц. Фесенко Г.Г. – Наукова робота «Оцінка гендерної зрілості закладу вищої освіти» диплом ІІ ступеня;
  • Себастьян Романов факультет менеджменту, наук. керівн. – ст. викл. Кравець О. М. – Наукова робота «Проект створення Школи толерантності як компоненти формування дружнього освітнього середовища Університету» - диплом ІІ ступеня.