1 березня 2019 р. у науковій бібліотеці Університету відбулася подія під назвою WikiGap! WikiGap об’єднує людей по всьому світу для того, щоб виправити гендерний дисбаланс та створити більше статей у Вікіпедії про видатних жінок: експерток у різних сферах.

WikiGap 2019 в Україні проводиться вдруге, і цього року він відбувся у трьох містах: Києві, Львові та Харкові. Співорганізаторами українського WikiGap виступили Посольство Швеції в Україні та Фонд Народонаселення ООН в Україні (UNFPA Ukraine). WikiGap-марафони приймали у себе Могилянська школа журналістики у Києві, Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова та Гендерний центр при ньому, а також Львівський національний університет імені Франка.

У ХНУМГ ім. О.М. Бекетова захід відкрили керівниця відділу економічного та культурного співробітництва Посольства Швеції в Україні Лін Харфаст та заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян. Від Вікімедіа Україна модератором тренінгу був Антон Процяк. Учасників заходу привітали проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків і розвитку Університету Євген Володимирович Грицьков, директорка Наукової бібліотеки Університету Надія Олександрівна Євсюкова.

Статті, написані учасниками вікі-зустрічей WikiGap у Києві, Львові та Харкові уже враховані в загальний залік WikiGap Challenge!

Запрошуємо усіх охочих писати про видатних українок і про видатних жінок з усього світу українською мовою! Міжнародний марафон WikiGap Challenge триватиме до 8 квітня, за його результатами учасниці й учасники з усього світу зможуть поборотися за призи, головним з яких є повна стипендія на відвідання Вікіманії у Стокгольмі.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ