13 березня 2019 р. у Центрі трансферу технологій «Мегаполіс» відбулася презентація міжнародного наукового проекту «Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу».

Проект орієнтований на дослідження символічного простору міст України та реалізується з 2018 р. за підтримки Програми імені Ковальських та Програми вивчення сучасної України Канадського інституту українських студій Альбертського університету (Едмонтон, Канада).

Мета – здійснити комплексне міждисциплінарне дослідження символічного простору міст України, виявити їхні «обличчя» та схарактеризувати процеси трансформації ідентичності їхніх мешканців.

Концепцію Проекту представив його науковий керівник – професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ ім. В. Н. Каразіна. доктор істор. наук Посохов С. І. Зокрема. Було зазначено: «Стрімке зростання кількості та значення міст для розвитку суспільства у XX ст. зумовило інтерес до урбаністичних досліджень представників різних наукових дисциплін … все більше дослідників розглядають місто як специфічний «соціальний інститут» із власною динамікою соціокультурних, соціально-економічних і суспільно-політичних процесів». Для дослідження обрані Дніпро, Донецьк, Запоріжжя, Одеса й Харків. Канд. іст. наук Рачков Є.С. презентував поточні результати проекту та можливості співпраці з дослідниками нашого Університету.

За попередніми домовленостями, до проекту планують долучитися кафедри історії і культурології, філософії і політології, міського будівництва. Усі науковці ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, зацікавлені у дослідженні означеної урбаністичної тематики в рамках міжнародного проекту, запрошуються до співпраці!

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ