1Суботній ранок, дощ, зовсім не весняна прохолода… Здавалося б, найкраще рішення в таких умовах – сидіти вдома з філіжанкою кави, загорнувшись у плед в компанії хорошої книжки. Але… Весняний настрій, пішовши з вулиць, завітав до ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, адже двері було відчинено: починався День відкритих дверей у форматі BeketovOpenSpace.

Гості почали прибувати з самого ранку – задовго до офіційного відкриття, бо їхали до нас не тільки мешканці Харкова і області, але й відвідувачі з далеких від нашого міста регіонів.

До уваги гостей було запропоновано 9 програм – на будь-який смак.

Ті, хто завітав до нас вперше, охоче йшли екскурсійними маршрутами по університету: осередок традицій – музей, найсучасніші лабораторії, майстер-класи від різних факультетів… Нашому університету справді є чим похизуватися.

Майбутні абітурієнти, які вже визначилися з бажаною спеціальністю, прямували до стендів обраного факультету, де їх зустрічали викладачі і проводили до своїх кафедр та лабораторій для спілкування тет-а-тет.

Двері керівництва університету також було відчинено: батьки разом із дітьми мали змогу поспілкуватися безпосередньо з ректором ХНУМГ ім. О. М. Бекетова проф. В. М. Бабаєвим і отримати відповіді на всі питання.

Мешканці інших міст охоче відвідували гуртожитки, аби упевнитися, що для студентів нашого вишу створені комфортні умови не тільки навчання, але й проживання.

Студентський сенат приймав гостей, яким замало було просто отримати інформацію про вступ і просто побачити університет: представники молодіжного активу забажали не тільки вступити до «бекетівського», але й налагодити дружні стосунки для майбутньої співпраці на рівні молодіжних організацій.

Фахівці Харківського міського центру зайнятості проводили тестування всіх бажаючих – ProfiTest, за результатами якого можна було дізнатися, наскільки бажана спеціальність відповідає індивідуальному особистісному покликанню. Програма викликала неабияку зацікавленість не тільки в абітурієнтів, а й у батьків і навіть співробітників університету. Правда, в останньому випадку шалених відкриттів не сталося: круто міняти долю нікому з бекетівців не судилося – усі працюють за покликанням.

Але мова досі йшла про дорослих. А ось що робити, якщо тобі дуже кортить познайомитися зі справжнім університетом і відчути себе студентом, але ти заввишки трохи більше за метр і рочків тобі замало? Не перейматися: приходити до нас і отримувати задоволення! Адже BeketovOpenSpace – простір, відкритий для всіх, незалежно від віку. Саме для цього, найщирішого і найвдячнішого, сегменту нашої «цільової аудиторії» обидва холи – дзеркальний і червоний – перетворилися на справжню «школу чародійства» на кшталт казкового Хогвартсу: видовищні хімічні досліди від кафедри хімії і запрошених гостей – освітнього простору «Гравітація»; вікторина на знання англійської і воркшопи з малювання за справжніми мольбертами; вимірювання сонячної активності і відеоролики, створені іншими маленькими школярами в рамках конкурсу на кращий проект з академічної доброчесності, та багато-багато інших цікавинок.

Взагалі-то майстер-клас з академічної доброчесності був призначений для вчителів, але хіба може зупинити тих, хто бажає навчатися новому, якась кумедна перешкода у вигляді відсутності паспорту? Звичайно, ні. Тому найменші абітурієнти ХНУМГ ім. О. М. Бекетова стали найбільш активною частиною його відвідувачів. Поза їхньою увагою не залишилося ані куточка: лабораторії, музейний комплекс, майстер-класи – все було цікаво і все потребувало ретельної перевірки «на зуб».

– Ну що, все побачили? – питали ми, проводжаючи втомлених, але щасливих дітей.

– Ні, не встигли… – позіхали маленькі дослідники. – А можна нам ще прийти?

Ну звичайно ж можна! Адже наші двері завжди відкриті: нехай не кожного дня в форматі такого масштабного свята, але – завжди. Бо нам дійсно є що показати і чим здивувати. Жоден факультет, жодна кафедра не зачиняють своїх дверей, а жоден викладач і співробітник – своїх сердець для тих, хто прагне знань і мріє побачити зсередини роботу і життя «бекетівців».

Тож – ласкаво просимо до нас у будь-який час і за будь-якої погоди. До нових зустрічей!

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ