14 квітня 2019 року у Харківській міській раді пройшла презентація проекту зі створення муніципального стартап-центру «StartupKharkiv», який реалізується Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів та КП «Міський інформаційний центр» під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

У заході взяли участь директори департаментів міської ради та профільних комунальних підприємств, представники харківських вишів, молодіжних об'єднань, у тому числі методист наукової бібліотеки ХНУМГ ім. О. М. Бекетова М. В. Дмитрієва та головний бібліограф О. О. Хоменко.

Як зазначив заступник міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, муніципальний стартап-центр об'єднає схожі приватні структури і представників влади для підтримки молодіжних ініціатив та реалізації інноваційних ідей.

Начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська повідомила, що про створення стартап-центру задумалися під час написання Стратегії розвитку міста Харкова, коли побачили, що є суспільний запит. Працювати «StartupKharkiv» буде за міжнародними стандартами. В ході його діяльності планується підписання меморандумів про співпрацю з трьома великими некомерційними стартап-центрами - в Амстердамі, Монте-Карло і Дубаї, які разом з колегами відвідала начальник управління.

За словами Вікторії Грецької-Миргородської, замовником проекту зі створення стартап-центру може стати і міська рада, яка допоможе реалізувати цю ідею для поліпшення життя в Харкові. Наприклад, за допомогою стартап-центру можуть бути реалізовані проекти з розвитку інфраструктури, створенню «розумного» міста та інших ініціатив.

«Харків повинен бути провідним інноваційним центром країни. Протягом трьох років ми працюємо в різних напрямках. Проводимо школу грантрайтінга, конкурс інноваційних проектів. Видали книгу з написання грантових заявок, яка буде у бібліотеках міста та країни. Коли давали муніципальний грант на реалізацію ідей, стикалися з тим, що деякі проекти були стартапами», - розповіла про те, що передувало створенню «StartupKharkiv», начальник управління.

23

Радник з інформаційних технологій КП «Міський інформаційний центр» Олександр Попов повідомив, що система об'єднає вищі навчальні установи, молодь, промислові підприємства і департаменти міської ради. Центр розташовуватиметься в районі Нетеченської набережної, по вул. Кузнечній. Загальна площа приміщення становить 307 кв. м. У ньому є дві великі зали - близько 70 і 200 кв. м, в яких можна буде створити кабінети і вільну зону. Приміщення у будівельному стані, згодом його приведуть до ладу.

«Потрібно залучати молодь з їх ідеями і пропозиціями. Нам потрібний майданчик, де молодь зможе зустрічатися і спілкуватися. Будемо залучати керівників міських структур, щоб вони розповіли, які напрямки потрібно розвивати у місті, допоможемо з точки зору економічних знань, правових питань. Будемо шукати інвесторів», - повідомив Олександр Попов.

Перші заходи у «StartupKharkiv» планують проводити вже цієї осені.

45