ph1Другий рік поспіль кафедра прикладної математики і інформаційних технологій та студенти ІТ спеціальностей виступають організаторами Інтернет-конференції молодих вчених «Інформаційні технології: теорія і практика».

Форма проведення та змістовне наповнення програми конференції набули значного розвитку. Студенти та молоді вчені університету надали 22 доповіді, що майже вдвічі більше ніж торік.

ph3За підтримки спеціалістів обчислювального центру університету у прекрасній актовій залі музейного комплексу 4 квітня 2019 року пройшла зустріч у прямому ефірі, яку проведено сумісно із колегами та студентами Запорізького національного технічного університету та Національного технічного університету «Дніпровська пoлiтехнікa».

Конференцію було урочисто відкрито вітальними словами завідувача кафедри прикладної математики і інформаційних технологій Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, доктора фізико-математичних наук, професора Новожилової Марини Володимирівни, завідувача кафедри системного аналізу та обчислювальної математики ЗНТУ, доктора фізико-математичних наук, професора Корніча Григорія Володимировича, декана факультету інформаційних технологій НТУ «Дніпровська політехніка» д.т.н., проф. Алексєєва Михайла Олександровича.

Тематика доповідей була значно розширена. У чотирьох секціях конференції: Системний аналіз, Захист інформації, Програмна інженерія, Інформаційні технології в науці та техніці - було розміщено більше 50 доповідей.

Програму конференції можна переглянути за посиланням.

Запрошений гість конференції – співробітник Інституту прикладного системного аналізу КПІ ім. Ігоря Сікорського Олександр Терентьєв надав розгорнуту доповідь про алгоритми обробки даних електронних декларацій та системи закупівель PROZORRO для пошуку корупційної складової.

ph4Відзначимо також доповідь студентки групи КН 2015-1 Христини Токар (науковий керівник Т.О. Назірова), яка була виконана англійською мовою. До речі, запитання лунали теж англійською мовою. Найестетичніша доповідь: магістр Клименко Роман (науковий керівник М.В. Новожилова) "Операційні системи iOS та Android: точка зору розробника".

Загалом студенти кафедри прикладної математики і інформаційних технологій відзначилися найбільшою кількістю доповідей. А ще перед закриттям, зважаючи на плідні результати, вирішено окрім стандартних тез розмістити в хмарі самі презентації доповідей для ознайомлення з матеріалами конференції широкого загалу студентської молоді.

Окремо з вдячністю потрібно відзначити чітку організацію заходу з боку співробітників музейного комплексу і відділу технічного супроводження (М.П. Пан та Р. Анісімов).

ph5

Отже, Всеукраїнська Інтернет-конференція молодих вчених «Інформаційні технології: теорія і практика» як місце наукового спілкування майбутніх ІТ-професіоналів стала традиційною, підтвердила сучасність та дієвість формату проведення.