1Нашим читачам добре відомо, що кожного року в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова відкриваються нові школи розвитку – нові модифікації освітнього формату, який дозволяє школярам тимчасово відчути себе студентами.

Відкриттям цього року стала Start Up School, ідея якої народилась на кафедрі Управління проектами в міському господарстві і будівництві, отримала підтримку Департаменту освіти Харківської міської ради, реалізувалася за сприяння Центру доуніверситетської освіти і кар’єри і викликала Університету надзвичайну зацікавленість школярів з усього міста.

«Родзинкою» програми цієї школи стала серія тренінгів у рамках програми Active Citizens спікера British Council, координатора проектів «Карітас-Харків» Антона Білюка, який навчав старшокласників розробляти соціальні проекти для отримання грантів на їх реалізацію.

І ось на фінальному занятті школи, яке відбулося 3 квітня 2019 року, було підбито попередні підсумки участі маленьких громадян з активною громадською позицією в цій програмі.

Куратор Start Up School, професор кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві, доктор технічних наук Дмитро Едуардович Лисенко розпочав захід, привітавши учасників школи, які отримали сертифікат British Council про проходження тренінгів. Щасливими власними сертифікатів стали 167 учнів з 58 шкіл м. Харкова.

Спікер Антон Білюк розповів, що проекти, надані на його розгляд, були досить високого рівня, як для новачків. На даний момент до наступного етапу пройшли 4 учня, але всі інші мають змогу знов подавати заявки. Що ж до чотирьох учнів, чиї проекти знаходяться на розгляді експертів і мають шанс бути профінансованими за кошти British Council, то вони отримали можливість розповісти про свої ідеї перед усіма учасниками тренінгу просто зараз.

Михайло Решетов презентував проект «Розумна зупинка», який має підвищити рівень комфорту пасажирів під час користування міським транспортом. Два проекти, авторами яких є Ярослав Лебединець і Микита Пономаренко, стосувалися шкільного життя: «Мобільна бібліотека» і «Альтанка знань». А єдину дівчину серед фіналістів – Арину Гончарову – турбує питання шкільної соціальної активності: проект «Кабінет учнівського самоврядування» має вирішити проблему відсутності і школі місця для учнівського активу.

Окрім сертифікатів переможці відбіркового туру отримали подарунки від Університету – книги та білети до розважального центру «Шато Ледо».

Після закінчення урочистої частини заходу почалася частина робоча, але не менш жвава. Адже на лекції начальника відділу корпоративних комунікацій і PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, старшого викладача кафедри Туризму і готельного господарства Ольги Миколаївни Кравець «прокинулися» навіть найбільш втомлені після насиченого дня школярі.

Як робити презентацію, яка б допомагала донести свою думку до слухачів, а не заважала цьому? Який шрифт обрати для тексту і якого котика – для ілюстрації? Як подолати страх виступів і що робити з мікрофоном? З одного боку, всі ці питання є надзвичайно важливими саме для старшокласників – і тому школярі слухали уважно. З іншого боку, інформацію було подано надзвичайно цікаво, жваво та інтерактивно – і тому школярі слухали, затамувавши подих.

Отже, фінальне заняття Start Up School виявилося зовсім не фінальним: школярам доведеться розробляти нові проекти, подавати нові заявки на грантову підтримку власних ініціатив, користуючись новими, щойно отриманими інструментами роботи з інформацією. Та хіба мало бути інакше, коли мова йде про школу з назвою Start Up School? Звичайно, ні. Фінішу тут немає – є тільки дедлайни.