1Навчальний рік 2018-2019 став для ХНУМГ ім. О. М. Бекетова роком прем’єр: навіть традиційні заходи на кшталт Дня відкритих дверей і Дня кар’єри набули нетрадиційної форми.

Так, Центр доуніверситетської освіти і кар’єри вирішив цьогоріч провести Ярмарок вакансій у новому форматі «три в одному»: виставка-експозиція + майстер-клас від фахівців центру зайнятості + панельна дискусія «Управління професійною кар’єрою».

У загальній експозиції взяли участь 26 організацій: від департаменту архітектури до ІТ-компаній, від Харкова до Полтави – спектр учасників був надзвичайно широким як за фаховими, так і за географічними ознаками.

Поки в «дзеркальному холі» роботодавці, так би мовити, полювали на студентів, у читальній залі №1 університетської бібліотеки розпочався тренінг «Успішне працевлаштування та побудова майбутньої кар’єри» від провідного фахівця з профорієнтації Харківського міського центру зайнятості Н. О. Поставної. Наталія Олександрівна навчила студентів прийомам грамотного складання резюме і розкрила таємниці успішного проходження співбесіди.

Тим часом у конференц-залі №1 зібралися найбільш активні учасники заходу: роботодавці, які не хотіли обмежуватися традиційною рекламою «виставкового формату», і студенти, яким замало було просто інформування. Вперше у нашому виші роботодавці і студенти зібралися на сумісну панельну дискусію: одні – щоб отримати ексклюзивну інформацію (а то й вакансії) з перших рук, інші – щоб «захантити» найкращих студентів раніше за конкурентів.

Почали захід гості з Харківської області, які презентували перспективи професійної реалізації у двох ОТГ – Чкалівській та Мереф’янській.

Голова Чкаловської ОТГ Віктор Дмитрович Соловйов розповідав про довгострокові стратегії «вирощування» майбутніх співробітників: оскільки ОТГ зацікавлена у фахівцях, вона забезпечує їх не тільки робочими місцями на вигідних умовах, але й надає безкоштовне житло і навіть… оплачує навчання. Намальована «картинка» виглядала занадто добре, щоб бути реальною, і викликала скептичні усмішки на деяких обличчях. Але несподівано «казка» отримала підтвердження. Серед присутніх знайшовся однокласник саме того хлопця, який зараз навчається в одному з харківських вишів за кошт ОТГ і на якого вже чекає квартира, як то кажуть, «під ключ». Настрій аудиторії відразу поліпшився.

Ініціативу підхопив Дмитро Сергійович Микиша – заступник міського голови Мереф’янської ОТГ. Його яскрава доповідь про креативний потенціал розвитку міста і про запаморочливі перспективи майбутніх працівників захопила уяву слухачів: здавалося, що багато хто з присутніх був готовий рушати до Мерефи не чекаючи на закінчення заходу.

Далі прийшла черга «важкої артилерії» – промислового сектору. Вперше завітали до ХНУМГ ім. О. М. Бекетова представники АТ «Турбоатом» – начальник управління по роботі з персоналом Г. І. Кириченко і його заступник І. Д. Єфремова. Розповідь Геннадія Івановича про перспективи молодих фахівців за умов працевлаштування на індустріальному гіганті підхопила Людмила Олексіївна Левченко, начальник відділу з персоналу ПАТ «Харківський плитковий завод». Як з’ясувалося, на обох підприємствах наразі працює чимало колишніх студентів-бекетівців, які мають там гідне сьогодення і перспективне майбутнє.

Про переваги роботи на своїх підприємствах розповідали також провідний інженер АТ «Трест Житлобуд-1» І. В. Молчан і помічник керівника ХФ ТОВ «ІН-ФОРС» Н. В. Піскарьова.

Заключне слово взяв гість із Полтави – директор з персоналу ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» О. В. Кириченко. В аудиторії виявилося чимало студентів-полтавчан. У відповідь на заманливі розповіді про умови праці і навчання на підприємстві студенти відразу ж зайняли критичну позицію. «Ось я, наприклад, з Полтави, – почала наступ одна зі студенток. – Минулого року хотіла влаштуватися до вас на практику – пройшла 9 кіл аду. Що мені потрібно, щоб потрапити до вас цьогоріч?» «Моя візитівка», – посміхнувся Олександр Вікторович і вручив дівчині свою картку. І хоча ситуація склалася напівжартівлива, роботодавці зрозуміли, що сучасні бекетівці свідомо і критично відносяться до отриманої інформації, довіряючи не словам, а діям.

Отже, справа показала, що саме такий, новий формат спілкування з роботодавцями, як дискусійний майданчик, потрібен наразі для налагодження плідного діалогу і взаємовигідного співробітництва між університетом, що готує сучасних фахівців найвищого рівня, і роботодавцями, які цих фахівців потребують.

Адже відразу по закінченні заходу представники деяких компаній розійшлися по факультетах зі своїми пропозиціями. Вже наступного тижня наші студенти проходитимуть співбесіду в канадській проектній компанії Ehvert, що спеціалізується на проектуванні об’єктів з високими вимогами до надійності інженерних систем.

Сподіваємося, що гасло цьогорічного заходу – «Сьогодні найкращий день, щоб знайти один одного» – виявилось пророцьким, і що після нашого оновленого ярмарку вакансій студенти і роботодавці знаходитимуть багато шляхів до плідної співпраці.

Вступ2019

VstupINFO

ВСТУП2019

Довідник першокурсника ХНУМГ 2019