1

2

3

4

5

1Навчальний рік 2018-2019 став для ХНУМГ ім. О. М. Бекетова роком прем’єр: навіть традиційні заходи на кшталт Дня відкритих дверей і Дня кар’єри набули нетрадиційної форми.

Так, Центр доуніверситетської освіти і кар’єри вирішив цьогоріч провести Ярмарок вакансій у новому форматі «три в одному»: виставка-експозиція + майстер-клас від фахівців центру зайнятості + панельна дискусія «Управління професійною кар’єрою».

У загальній експозиції взяли участь 26 організацій: від департаменту архітектури до ІТ-компаній, від Харкова до Полтави – спектр учасників був надзвичайно широким як за фаховими, так і за географічними ознаками.

Поки в «дзеркальному холі» роботодавці, так би мовити, полювали на студентів, у читальній залі №1 університетської бібліотеки розпочався тренінг «Успішне працевлаштування та побудова майбутньої кар’єри» від провідного фахівця з профорієнтації Харківського міського центру зайнятості Н. О. Поставної. Наталія Олександрівна навчила студентів прийомам грамотного складання резюме і розкрила таємниці успішного проходження співбесіди.

Тим часом у конференц-залі №1 зібралися найбільш активні учасники заходу: роботодавці, які не хотіли обмежуватися традиційною рекламою «виставкового формату», і студенти, яким замало було просто інформування. Вперше у нашому виші роботодавці і студенти зібралися на сумісну панельну дискусію: одні – щоб отримати ексклюзивну інформацію (а то й вакансії) з перших рук, інші – щоб «захантити» найкращих студентів раніше за конкурентів.

Почали захід гості з Харківської області, які презентували перспективи професійної реалізації у двох ОТГ – Чкалівській та Мереф’янській.

Голова Чкаловської ОТГ Віктор Дмитрович Соловйов розповідав про довгострокові стратегії «вирощування» майбутніх співробітників: оскільки ОТГ зацікавлена у фахівцях, вона забезпечує їх не тільки робочими місцями на вигідних умовах, але й надає безкоштовне житло і навіть… оплачує навчання. Намальована «картинка» виглядала занадто добре, щоб бути реальною, і викликала скептичні усмішки на деяких обличчях. Але несподівано «казка» отримала підтвердження. Серед присутніх знайшовся однокласник саме того хлопця, який зараз навчається в одному з харківських вишів за кошт ОТГ і на якого вже чекає квартира, як то кажуть, «під ключ». Настрій аудиторії відразу поліпшився.

Ініціативу підхопив Дмитро Сергійович Микиша – заступник міського голови Мереф’янської ОТГ. Його яскрава доповідь про креативний потенціал розвитку міста і про запаморочливі перспективи майбутніх працівників захопила уяву слухачів: здавалося, що багато хто з присутніх був готовий рушати до Мерефи не чекаючи на закінчення заходу.

Далі прийшла черга «важкої артилерії» – промислового сектору. Вперше завітали до ХНУМГ ім. О. М. Бекетова представники АТ «Турбоатом» – начальник управління по роботі з персоналом Г. І. Кириченко і його заступник І. Д. Єфремова. Розповідь Геннадія Івановича про перспективи молодих фахівців за умов працевлаштування на індустріальному гіганті підхопила Людмила Олексіївна Левченко, начальник відділу з персоналу ПАТ «Харківський плитковий завод». Як з’ясувалося, на обох підприємствах наразі працює чимало колишніх студентів-бекетівців, які мають там гідне сьогодення і перспективне майбутнє.

Про переваги роботи на своїх підприємствах розповідали також провідний інженер АТ «Трест Житлобуд-1» І. В. Молчан і помічник керівника ХФ ТОВ «ІН-ФОРС» Н. В. Піскарьова.

Заключне слово взяв гість із Полтави – директор з персоналу ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» О. В. Кириченко. В аудиторії виявилося чимало студентів-полтавчан. У відповідь на заманливі розповіді про умови праці і навчання на підприємстві студенти відразу ж зайняли критичну позицію. «Ось я, наприклад, з Полтави, – почала наступ одна зі студенток. – Минулого року хотіла влаштуватися до вас на практику – пройшла 9 кіл аду. Що мені потрібно, щоб потрапити до вас цьогоріч?» «Моя візитівка», – посміхнувся Олександр Вікторович і вручив дівчині свою картку. І хоча ситуація склалася напівжартівлива, роботодавці зрозуміли, що сучасні бекетівці свідомо і критично відносяться до отриманої інформації, довіряючи не словам, а діям.

Отже, справа показала, що саме такий, новий формат спілкування з роботодавцями, як дискусійний майданчик, потрібен наразі для налагодження плідного діалогу і взаємовигідного співробітництва між університетом, що готує сучасних фахівців найвищого рівня, і роботодавцями, які цих фахівців потребують.

Адже відразу по закінченні заходу представники деяких компаній розійшлися по факультетах зі своїми пропозиціями. Вже наступного тижня наші студенти проходитимуть співбесіду в канадській проектній компанії Ehvert, що спеціалізується на проектуванні об’єктів з високими вимогами до надійності інженерних систем.

Сподіваємося, що гасло цьогорічного заходу – «Сьогодні найкращий день, щоб знайти один одного» – виявилось пророцьким, і що після нашого оновленого ярмарку вакансій студенти і роботодавці знаходитимуть багато шляхів до плідної співпраці.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 1533 гостей та користувачі відсутні