1Коли якийсь захід, що проводиться бекетівцями, має успіх, виникає бажання цей успіх закріпити. Так, зустріч «маленьких мерів» – школярів, які займаються в школі розвитку «Мер міста», – зі справжнім мером ліванського міста Сарафанда викликала з боку дітей таку зацікавленість, що організатори (Центр доуніверситетської освіти і кар’єри) вирішили використати цей формат ще раз.

Отже, 13 березня 2019 року до ХНУМГ ім. О. М. Бекетова завітав голова Чкаловської об’єднаної територіальної громади, він же – магістрант з унікальної спеціалізації, вперше в Україні відкритої саме в нашому виші, «Адміністративне управління об’єднаними територіальними громадами», – В. Д. Соловйов, який розповів школярам не про далекі близькосхідні, а вже про українські реалії управління людьми і територіями.

Віктор Дмитрович поділився з майбутніми управлінцями досвідом реалізації в його громаді сміливих проектів, вирішення проблем енергозбереження, підвищення рівня якості життя людей, з одного боку, завдяки новій формі територіальної організації – ОТГ, а з другого – лідерськими якостями людей, які цими територіями керують.

Учасники «Мера міста», які здебільшого є також лідерами учнівського самоврядування, відразу підтвердили наявність у них лідерських якостей: вони буквально закидали доповідача гострими питаннями і практичними пропозиціями щодо сьогодення громади і її майбутнього. Голова ОТГ був настільки вражений професійним потенціалом майбутніх мерів, що запропонував їм надавати свої проекти не тільки на участь у конкурсі в межах школи розвитку, а й безпосередньо до виконавчих структур Чкаловської ОТГ: адже цілком можливо, що деякі ідеї можна реалізувати прямо зараз і відчути себе учасником управління країною не тільки в перспективі, а вже сьогодні.

Пан Соловйов також зазначив, що саме ХНУМГ ім. О. М. Бекетова є тим вишем, який може надати в цьому кваліфіковану допомогу. Безсумнівно, почути таке зізнання з боку людини, яка не тільки займає важливу посаду, але й продовжує вчитися – і вчитися саме в нашому університеті, було надзвичайно приємно і науковому керівнику гостя, доктору наук з державного управління, доценту кафедри менеджменту і адміністрування Т. В. Бєльській, і взагалі всім присутнім співробітникам університету.

Але зустріччю з «мером ОТГ» заняття школи мерів не завершилося. Другу частину було присвячено лекції кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії і політології Л. О. Радіонової «Креативне місто». Школярі затримавши подих слухали розповідь про історію розвитку міста у світових культурах, про види урбанізаційних процесів, про фантастичне різноманіття сучасних міст – справжніх витворів мистецтва і новітніх технологій.

Але й по закінченні лекції учні розходитися не поспішали і буквально «атакували» керівницю школи «Мер міста» Тетяну Валентинівну Бєльську питаннями щодо власних проектів, адже зовсім скоро на них чекає конкурс проектів і участь у фінальних батлах «Бекетівський ринг» разом із «дорослими суперниками» – студентами-бекетівцями. Бажаємо маленьким мерам творчої наснаги у підготовці до інтелектуальних змагань і чекаємо на наступну зустріч!

Вступ2019

ДЕНЬ ВИПУСКНИКА