1В останній день зими в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова відбувся своєрідний «міні-день відкритих дверей» у незвичному форматі – «на замовлення»: школярі ОДНОГО району Харкова (а саме, Слобідського) зустрічалися з викладачами ОДНОГО факультету (а саме, факультету економіки і підприємництва). Але ця «сольна» подія зовсім не стала від того менш помітною і значущою для університету.

Адже окрім декана економічного факультету проф. О. В. Соловйова, представників кафедри економічної теорії та міжнародної економіки, кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку і кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту, а також співробітників Центру доуніверситетської освіти і кар’єри, які займалися організацією заходу, участь у зустрічі зі школярами взяв майже весь університет. Офіційним представником від гостей стала методист методичного центру Управління освіти адміністрації Слобідського району Я. А. В’юнник: саме завдяки спільним зусиллям Яни Анатоліївни, доцента кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Наталії Василівни Можайкіної і директора Центру доуніверситетської освіти і кар’єри Тетяни Василівни Малиніної власне і втілилася в життя ідея цієї зустрічі.

Відкрив захід ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова проф. В. М. Бабаєв, який під час своєї промови створив для дітей відчуття не офіційної, а вільної і дружньої атмосфери відкритого університету. Він не просто привітав школярів, але й провів з ними невеличкий жартівливий квіз за темою особливостей Слобідського району, побажав успіхів у складанні ЗНО і підкреслив конкурентоспроможність вітчизняних вишів всупереч модній тенденції «навчання на експорт».

Директор Центру доуніверситетської освіти і кар’єри Т. В. Малиніна, заступник декана будівельного факультету, голова студентського профкому О. І. Угоднікова та аспірантка кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту, голова Ради молодих вчених Д. М. Вершиніна запропонували школярам 3 різних погляди на наш університет: ракурс «корисного та цікавого» для учнів 10-11-х класів, ракурс «амбітного та активного» – для майбутніх лідерів студентського самоврядування і ракурс «професійного та перспективного» – для всіх студентів-бекетівців.

По закінченні цієї загальної інтродукції заінтриговані школярі почали знайомство з університетом. Але не просто знайомство!

По-перше, на них чекали 3 воркшопи від 3-х кафедр: конкурс «Цікава міжнародна економіка» (кафедра економічної теорії та міжнародної економіки), фінансовий реаліті-квест «Фінанс-мікс» (кафедра фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту) та ділова гра від кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку.

По-друге, гостям було запропоновано лекцію з проблем академічної доброчесності, яку провела Н. Ю. Мущинська, заступник директора Навчально-наукового інституту підготовки кадрів вищої категорії ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, доцент кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві. Адже обізнаність у цій галузі стане у пригоді майбутнім студентам, який би виш і яку б спеціальність вони не обрали.

І, нарешті, третьою складовою програми знайомства з університетом була екскурсія. Хіба можливо завітати до «бекетівського» і не побачити його славетний музей і найсучасніші лабораторії? Звичайно, ні!

Завдяки злагодженій роботі волонтерів – студентів економічного факультету – кожна з 5-ти команд школярів не тільки побачила наш університет і вчасно відвідала всі майстер-класи, але й поспілкувалася зі справжніми студентами і почула їх власні враження від навчання у ХНУМГ та особисті поради. Адже слова того, хто всього на рік-два старший за тебе, сприймаються інакше, ніж найцікавіші і найкорисніші розповіді дорослих.

І хочеться вірити, що вже наступного року хтось із наших сьогоднішніх відвідувачів вже сам зустрічатиме нових гостей-школярів у новій якості – студентів-бекетівців.

баннер ТСЛ

Вступ2019