image001Студенти-архітектори 2-го курсу кафедри основ архітектурного проектування факультету АДОМ ХНУМГ ім. О.М. Бекетова під керівництвом робочої групи (Мамонов К.А. – декан будівельного факультету, голова робочої групи; Рищенко Т.Д. – декан факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва; Радзінська Ю.Б. – старший викладач кафедри земельного адміністрування та ГІС; Вотінов М.А. – зав. каф., доц. каф. ОАП; Смірнова О.В – доцент кафедри АБіСтаДАС; Калмиков О.О. – доцент кафедри будівельних конструкцій) прийняли участь в Міжнародному VI конкурсі «Varna Spaghetti Engineering 2018», який проходив 16-18 листопада 2018 року в Болгарії, місто Варна, Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър».

Міжнародний конкурс «Varna Spaghetti Engineering» – найбільш успішний формат архітектурного конкурсу на прояв нестандартного мислення і уяви молодих фахівців, що мають професійну підготовку в області «Архітектура, будівництво та геодезія».

image003image005

Сутність конкурсу полягала в тому, щоб за відведений час (180 хвилин) з підручних регламентованих матеріалів, основними з яких були Spaghetti (до 800 г), клейовий термопістолет, клейові силіконові палички, поліпропіленові муфти та мотузка створити макет мосту відповідно до умов конкурсу, в якому основний акцент відведений на його атрактивність (привабливість).

image007image008

Другий етап конкурсу полягав у презентації зробленого макет-проекту перед широкою публікою, а також в подальшій перевірці його на міцність, зануривши на проїждже полотно мосту 18 гир по 500 г, що в цілому дорівнювало 9 кг.

В якості організатора і ведучого цього виняткового по його інноваційному духу конкурсу Департамент будівництва будівель і споруд Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» зумів об'єднати зусилля учнів та студентів для створення унікальної інженерної споруди – моста із Spaghetti.

Конкурс був відкритий президентом Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» – проф. д. ик. н. Анна Недялкова, яка побажала успіхів конкурсантам та висловила підтримку з боку керівництва університету в пошуку нових форм і професійного вкладу молодих фахівців.

Мости, побудовані учасниками, оцінювалися авторитетним журі. Основними критеріями оцінки мостів були атрактивність і стійкість.
Учасниками міжнародного конкурсу були 24 команди студентів із ВНЗ та коледжів архітектури, будівництва та геодезії з міст Софія, Варна, Бургас, Шумен, Кирджалі та Пазарджик (Болгарія) і 4 команди студентів, що представляли ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (м. Харків, Україна).

Від ХНУМГ ім. О.М. Бекетова були представлені наступні чотири команди:

– команда «А»: студентки групи А-2017-3 Москаленко Діана та Петрова Наталія.

image011

– команда «Bridge monsters»: студенти групи А-2017-1 Колованов Павло, Мякотіна Єлизавета та Клещевич Валерія.

image013

– команда «Несломленніе»: студенти групи А-2017-2 Зінченко Антон, Гатіна Ганна та Горячева Ганна.

image015

– команда «Альфа»: студентка групи А-2017-1 Балабасьова Валентина та студенти групи А-2017-3 Прудка Ельвіра та Горбатих Данило.

image017

Перше місце в конкурсі студентських проектів виграла команда «Bridge monsters» з ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (м. Харків, Україна). Команді вдалося побудувати найбільш атрактивний міст із спагеті, який завдяки оригінальності свого архітектурно-дизайнерського рішення був обраний тайним голосуванням усіма членами журі та присутніми.

image019

Також макети мостів студентів нашого університету були додатково відзначені в різних номінаціях.

– Спеціальні спонсорські відзнаки та подарунки від Media Group Black Sea and Construction Chemistry Bulgaria за кращу пластичну ідею та реалізм отримав макет мосту команди «Несломленніе»;

Відзнаки та подарунки від головного архітектора міста Варна, голови журі Віктора Бузева отримали:

Команда «А» у номінації найкраще «філософське, естетичне та гармонійне рішення»;

image025

Команда «Альфа» у номінації «найбільш інноваційний, стійкий та креативний міст»

image027

В цілому, участь в такому конкурсі дозволило студентам ХНУМГ ім. О.М. Бекетова ознайомитися з креативними ідеями, розвинути творчі здібності, набути нові знання, навички та досвід в міжнародному співробітництві в сукупності з приємними емоціями.

Символічним є те, що міст-переможець, виконаний студентами ХНУМГ ім. О.М. Бекетова командою «Bridge monsters» буде розміщений в експо-холі Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» для огляду всіма бажаючими протягом року до відкриття наступного конкурсу «Varna Spaghetti Engineering 2019».

Більш детально з повним оглядом конкурсу можна ознайомитись за електронною адресою:

баннер ТСЛ

Вступ2019