1

2

3

4

5

Рис.1З нагоди 105-ї річниці з дня народження засновника і першого завідувача кафедри Світлотехніки і джерел світла Спренне Володимира Ріхардовича, 19 жовтня 2018 року відбулися урочисті заходи в іменній лекційній аудиторії електротехнічного корпусу №605. Були запрошенні нащадки видатного вченого, а саме онук Володимир Сергійович Спренне та правнук Сергій Володимирович Спренне, перші випускники за спеціальністю Світлотехніка і джерела світла. Від ректората завітав Перший проректор Стадник Г.В.

Рис.2Відкривав захід завідувач кафедри Світлотехніки і джерел світла Неєжмаков П.І. В його доповідді було проведено екскурс від зародження світлотехніки, як спеціальності до нинішніх результатів великої праці наукового колективу.

1 вересня 1964 року Харківська інститут інженерів комунального господарства (ХІІКС) відчинив двері аудиторій і лабораторій для першокурсників, які вирішили пов'язати свою професійну діяльність з освітленням міст країни. Ідея розвитку нової спеціальності у ВНЗ належала ректору ХІІКСа Ю.І.Бутенко. З розвитком міського господарства країни гостро виникла необхідність у фахівцях в області світлотехніки, освітлення міст і джерел світла. Будь-яка нова справа завжди приречена на успіх, якщо за неї беруться ентузіасти і висококласні фахівці. Для розвитку нової, як для самого ХІІКСа, так і для України, спеціальності, був запрошений кандидат технічних наук, доцент Спренне Володимир Рихардович, людина, про яку можна з повною впевненістю сказати - ОСОБИСТІСТЬ. Перший завідувач кафедри, прекрасний організатор і талановитий педагог, йому судилося залишити яскравий слід в історії нашого навчального закладу і в історії розвитку світлотехнічної галузі країни.

Рис.3Його праці, активна науково педагогічна діяльність мають істотне значення в справі постановки і розвитку світлотехнічної освіти в Україні. Кафедра «Світлотехніка і джерела світла» стала центром не тільки підготовки фахівців-світлотехніків в Україні, а й основною базою великої науково-дослідницької роботи, спрямованої на надання практичної допомоги першочерговим прикладним задачам світлотехніки.

Із словами вдячності та подяки, необхідним є відмітити роль почесного ректора Шутенка Л.М. в організаціїї цього дня 105-ї річниці. Також слово надавалось першій випускниці, доценту кафедри Світлотехніки і джерел світла Гураковій Л.Д., випускнику, доценту кафедри Систем електропостачання та електроспоживання міст Дьякову Є.Д.: «В.Р. Спренне володів великою працездатністю, був хорошим організатором, користувався величезною повагою в колективі, який високо цінував його енергію, ініціативу і ерудицію. Великі заслуги вченого-практика в справі постановки і розвитку світлотехнічного освіти в Україні, підготовці інженерів-світлотехніків для народного господарства. З «легкої руки» Володимира Ріхардовіч Спренне, завдяки його наполегливості і вмінню правильно організовувати роботу і підбирати кадри, працею його учнів і послідовників сьогодні кафедра світлотехніки і джерел світла Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова - найпотужніша в Україні.».

Зроблено багато. Озираючись на пройдений кафедрою шлях, хочеться з вдячністю згадати і віддати данину пам'яті Володимиру Ріхардовіч Спренне, що зіграв особливу роль в історії Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова і в становленні спеціальності «Світлотехніка і джерела світла». У 2019 році виповниться 55 років з дня заснування кафедри світлотехніки і джерел світла, що є важливим приводом для нової зустрічі.

Рис.5Рис.6Рис.4

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 240 гостей та користувачі відсутні