1

2

3

4

5

4Обкладинка Любов ЖванкоУкраїнсько-польський культурно-освітній центр ХНУМГ імені О. М. Бекетова є одним із провідних партнерів Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові в реалізації соціального проекту «Видатні поляки і Харків». Черговий результатом співпраці стала нова книга директорки УПКОЦ ХНУМГ імені О. М. Бекетова Любові Жванко, професорки кафедри історії і культурології, докторки історичних наук – «Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805–1918)».

Повнокольорове видання, опубліковане за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові та Генерального консула пана Януша Яблонського й Польського Інституту у Києві, є унікальним як за змістом – 65 життєписів представників Полонії Харкова та видатних поляків, так і 36-ти копій репродукцій польських художників, доля яких була пов’язана з Харковом, наданих провідними музейними установами Польщі.

Одеса 2 14

Збір матеріалів для книги здійснено у рамках участі авторки у стипендіальній програмі Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща „Thesaurus Poloniae” (вересень – грудень 2016), координатором якої виступає Міжнародний Центр культури у Кракові. Ще одним результатом перебування на стипендіальній програмі стала збірка віршів українською і польською мовами «Намистини з Кракова», яка опублікована також за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові та Генерального консула пана Януша Яблонського. До написання більшості віршів збірки надихнули враження від тримісячного перебування в осінньо-зимовому Кракові, історія королівського міста, довершеність архітектури, таємничість музеїв, мудрість бібліотек, величні Планти, магічний Вавель, спілкування з друзями, колегами, однодумцями чи просто випадковими знайомими на передріздвяному Ринку.

2 109 20183 2018 копия

Перша презентація книги «Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805–1918)» відбулася 14 вересня 2018 року у міській раді Одеси, куди професорка Любов Жванко була запрошена для участі у ІV міжнародній науково-практичної конференції «Південь України у вітчизняній та європейській історії (запис презентації за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=2-ZAbCdKqOg&feature=youtu.be).

З новими книгами: Любов Жванко. Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805 ‒ 1918): монографія. Х.: Золоті сторінки, 2018. 408 с.

Любов Жванко. Намистини з Кракова = Koraliki z Krakowa: зб. вибр. віршів; вступ. слово Василя Сагана, пер. Даніели Рудик. Харків: Золоті сторінки, 2017. 112 с. можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ХНУМГ імені О. М. Бекетова.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 213 гостей та користувачі відсутні