10-15 вересня 2018 р. відбулась 7-ма Міжнародна науково-технічна конференція «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ІСТ-2018».

Організаторами цієї масштабної події в науковому та освітянському просторі України виступили Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова (ХНУМГ імені О.М.Бекетова) сумісно із Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ).

На Конференції ІСТ-2018 представили свої доповіді вчені, працівники наукових установ та підприємств, аспірантів, магістрантів та студентів з більш ніж 30 університетів і наукових установ України та світу, серед яких вчені Польщі, Білорусі, Таджикистану, США, Болгарії, Канади.

Тематика Конференції ІСТ-2018, робота якої відбувалась за 9-ма секціями, охоплювала практично всі сучасні наукові напрями розвитку інформаційних систем та технологій, включаючи таку проблематику, як Математичне та комп’ютерне моделювання у інформаційних системах, управління проектами та програмами, інформаційні ресурсоощадні, екологічно безпечні технології, геоінформаційні системи та технології, розпізнавання образів, цифрова обробка зображень і сигналів, інформаційні технології в соціумі, освіті, медицині, економіці, управлінні, сфері цивільного захисту, екології та юриспруденції, програмна інженерія, комунікаційні, GRID та хмарні технології, захист інформації, інтелектуальний аналіз даних, DataMining і BigData–технології.

Цього року Конференцію ІСТ 2018 було присвячено ювілеям трьох кафедр: кафедри Прикладної математики та інформаційних технологій ХНУМГ імені О.М. Бекетова та кафедр Прикладної математики і Програмної інженерії ХНУРЕ. Колективи наших кафедр поєднують давні та міцні наукові зв’язки, сумісні успішні наукові та освітянські проекти та публікації та дружні взаємовідносини.

Під час роботи Конференції ІСТ 2018 завідувач кафедри прикладної математики і інформаційних технологій доктор фізико-математичних наук, професор Марина Володимирівна Новожилова здійснила презентацію наукового та організаційного доробку кафедри.

Активна наукова та організаційна робота колективу кафедри отримала схвалення колег з інших університетів.

Викладачі та аспіранти кафедри прикладної математики і інформаційних технологій представили на Конференції ІСТ 2018 14 наукових доповідей за матеріалами своїх досліджень.

Відзнакою процесу проведення Конференції цього року була організація та проведення віддаленого наукового Інтернет-семінару з науковцями кафедри ПМіІТ Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, в якій прийняли участь начальник інформаційно-обчислювального центру університету, канд. техн. наук Микола Павлович Пан, доцент кафедри ПМіІТ, канд. техн. наук Борис Петрович Бочаров, доцент кафедри ПМіІТ, канд. техн. наук Андрій Анатолійович Євдокімов, студенти кафедри.

7-ма Міжнародна науково-технічна конференція «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ІСТ-2018» стала стартовим майданчиком для започаткування процесу підготовки до захисту дисертаційних робіт. Як результат активної участі докторантів та аспірантів – три цікаві доповіді за матеріалами докторських дисертацій, більше 10 доповідей за матеріалами кандидатських дисертацій та їх обговорення.

Такі наукові дискусії є невід’ємною частиною виховання кадрів вищої кваліфікації наукової еліти України.

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ