15 - 16 вересня 2018 року Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова взяв участь у фестивалі науки, техніки і сучасних технологій, який проходив у місті Дніпрі за підтримки української промислової компанії ІНТЕРПАЙП. InterpipeTechFest - майданчик для популяризації інженерії, точних і природничих наук, сучасних технологій. Мета цього заходу підвищити інтерес молоді до інженерії, точних і природничих наук, стимулювати усвідомлений вибір технічної професії.

На великій території парку розваг «Лавина» організатори розмістили роботи, дрони, 3D принтери, видовищні експерименти, популярну науку, найкрутіші технічні хобі для дітей і дорослих, прогресивні освітні центри для школярів і кращі інженерні ВНЗ регіону, бізнес інкубатори і виставку українських інновацій та інші цікаві заходи.

Університет представляли проректор з наукової роботи професор Сухонос М.К., професор Харченко В.Ф., професор Плюгін В.Є., професор Полив'янчук А.П., старший викладач Бородін Д.В.

ХНУМГ представив нові розробки в області енергоефективних технологій, зокрема лабораторне устаткування з дослідження режимів роботи системи водопостачання багатоквартирного будинку або мікрорайону міста. Дана технологія сприяє раціональному використанню водних та електроенергетичних ресурсів у комунальному секторі України.

Широкий спектр можливостей, які відкриває цифрова система управління, дозволяє проводити навчання студентів і технічних фахівців промислових підприємств, виконувати наукові дослідження, моделювати штатні та аварійні ситуації реальних систем водопостачання. Лабораторний комплекс є гарантією якісної підготовки інженерів житлово-комунального господарства та наукових співробітників на професійному рівні з використанням сучасного обладнання. Крім того, підключення стенду до мережі Інтернет дозволяє виконувати перераховані роботи дистанційно за допомогою віддаленого терміналу користувача і відеокамери, що розширює можливості підготовки фахівців, включаючи стажування іноземних студентів.

Кафедра інженерної екології міст представила експозицію «Навчально-науковий вимірювальний комплекс для проведення екологічних досліджень», до складу якого входять: прилади та обладнання для контролю біологічних, хімічних і фізичних параметрів навколишнього середовища, планшетний комп’ютер з програмним забезпеченням для обробки даних та інформаційна SMART панель для візуалізації та аналізу результатів досліджень. Перевагами вимірювального комплексу є: можливість одночасного контролю значної кількості екологічних показників, висока інформативність представлених результатів, мобільність, зручність використання у навчальній та науковій діяльності. На експозиції продемонстровано роботу приладів: тепловізору, цифрової камери для мікроскопу, шумоміру-реєстратору.

Вступ2019

VstupINFO