24 квітня 2018 року в Харківській міській раді був підписаний меморандум Про співпрацю між Харківською міською радою, Харківським національним університетом міського господарства ім. О. М. Бекетова та Південно-Моравським центром міжнародної мобільності.

У підписанні взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Володимир Бабаєв і директор Південно-Моравського центру (Чеська Республіка) Мілош Шіфалда.

Згідно з меморандумом, при Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова буде створено Чеський центр.

Також директор Південно-Моравського центру (Чеська Республіка) Мілош Шіфалда та ректор ХНУМГ ім.О.М. Бекетова Володимир Бабаєв підписали договір про співпрацю між установами. Відповідно до договору Південно-Моравський центр направить викладача чеської мови до Університету та забезпечить його перебування на території України, тому курси чеської мови будуть безкоштовними для студентів Університету.

Під час візиту гості відвідали ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, ознайомились з лабораторною базою, обговорили деталі співробітництва та майбутнього відкриття чеського центр на базі Університету у вересні 2018 року.

Довідка. Мета створення Чеського центру - підтримка мобільності студентів, створення передумов для інтернаціоналізації вищих навчальних закладів Південно-Моравського краю та регіональне співробітництво з розвитку. Південно-Моравський центр також реалізує проект «Стипендія для іноземних студентів», який призначений для іноземних студентів з країн, що не входять в ЄС, які бажають навчатися чеською мовою в одному з вишів Південно-Моравського краю.

Іноземні студенти також мають можливість вступити до чотирьох вишів: Технічний університет міста Брно, Університет Масарика, Сільськогосподарський і лісової університет ім. Менделя та Університет ветеринарії та фармацевтики. На багато спеціальностей, особливо технічні, можна вступити без вступних іспитів. На економічні спеціальності Масарикова університету та Університету ім. Менделя можна буде здати вступний іспит безпосередньо в Чеському центрі в Харкові.

Вступ2019

Баннер Довідника 2018