матеріали прес-центру ХОДАСтатус Харківщини як освітнього та наукового центру України підтверджується активною роботою зі зміцнення науково-технічної бази навчальних закладів. 25 січня 2018 року в Університети було відкрито навчально-наукову лабораторію «Систем керування електроприводами та електричних апаратів».

Відкриття відбулось за участі Голови ХОДА Юлії Світличної, заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева, голови Наглядової ради ПрАТ «Харківський плитковий завод» Валентина Шеветовського, генерального директора ТОВ «Шнейдер Електрік Україна» Михайла Бубнова, та інших почесних гостей.

Профіль лабораторії – електроприводи змінного та постійного струму й засоби промислового контролю з використанням електричних апаратів автоматики.

Лабораторію обладнано новітніми частотно-керованими приводами, пристроями плавного пуску, інтелектуальними пускачами, панелями людино-машинного інтерфейсу, цифровими датчиками, комутаційною апаратурою та сучасними електричними апаратами та пристроями реєстрації провідної в світі компанії з виробництва цифрових систем керування електроприводами та виробничими процесами «Шнейдер Електрик».

Керівник області Юлія Світлична відзначила, що відкриття лабораторії дозволить готувати кваліфікованих фахівців для сфер виробництва, енергетики та житлово-комунального господарства. Вона підкреслила, що створення сучасних умов для освіти та підняття української науки на новий якісний рівень є одним із першочергових завдань, які ставить Президент України Петро Порошенко.

«Я дуже сподіваюся, що на цих приладах зможуть навчатися студенти і в подальшому матимуть можливість долучатися до інноваційних та наукових проектів, а також побачити світ, знайти собі кращу роботу, бути конкурентоспроможними на ринку та запроваджувати її в наше повсякденне життя. Адже без фахівців цього Університету вже не обходиться жоден проект, який запроваджується Президентом України», зазначила Юлія Світлична.

За масштабами впроваджених сучасних пристроїв, новітнього технічного обладнання та сфер його застосування лабораторію можна вважати лідером з імплементації передових цифрових технологій у навчальний процес в Україні. Щорічно тут будуть навчатися і підвищувати кваліфікацію понад 1000 студентів Університету та 200 інженерів.

«Новий формат підготовки інженерів-електриків та інженерів-механіків забезпечить втілення енергозбереження та енергоефективності на підприємствах і в муніципальних господарствах Харківського регіону. Ми йдемо в ногу із викликами часу – ось так, завдяки злагодженій роботі органів влади, підприємств та закладів вищої освіти втілюємо нові технології і отримуємо якісні показники розвитку», – написав на своїй сторінці у Facebook Анатолій Бабічев.

Голова Наглядової ради ПрАТ «Харківський плитковий завод» Валентин Шеветовський зазначив, що тільки практична співпраця між бізнесом і наукою дасть результат у вигляді молодих конкурентоспроможних фахівців, які навчаються на сучасному обладнанні і отримують сучасні знання та навички.

Під час заходу підписано Меморандум про співпрацю між ТОВ «Шнейдер Електрік Україна» та Університетом. Гендиректором компанії Михайлом Бубновим ректору Університету вручений сертифікат авторизованої лабораторії.

«На сьогоднішній момент стоїть не тільки завдання доступу до електроенергії, а й її економія. Для промисловості та для енергонезалежності нашої держави. Для цього нам необхідні студенти, які кожен день будуть працювати на цій найсучаснішою базі. Для них це буде азбука, на підставі якої вони будуть писати нове технологічне майбутнє України», - зазначив Михайло Бубнов.

Під час візиту до Університету Юлія Світлична відвідала HUB Центр трансферу технологій (відкриття якого заплановано на весну), а також взяла участь у засіданні Вченої ради, у ході якого за дорученням Президента України передала державну нагороду – орден «За заслуги» II ступеня – першому проректору Університету Григорію Стаднику. Керівник області також відзначила подяками голови облдержадміністрації студентів вишу, які брали активну участь у налагодженні роботи нової лабораторії.

Більше фото від прес-центру ХОДА 

 

за матеріалами ХОДА

Банер виборів

Баннер Довідника 2018

ХНУМГ ВСТУП

ХНУМГ ВСТУП

Олімпіади ХНУМГ 2019

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

На сайті 155 гостей та користувачі відсутні