1

2

3

4

5

1 В ХНУМГ імені О.М. Бекетова під керівництвом голови Ради зі спадщини, ректора В.М. Бабаєва здійснюється видавничий проект «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість». При підготовці історичних видань використовуються матеріали «Фонду історичної, освітньої, наукової, інтелектуальної та культурної спадщини університету» та матеріали з державних архівів, музейних, бібліотечних і особистих фондів.

У 2017 році до уваги співробітників, викладачів, аспірантів, студентів університету та широкому колу читачів представлені наступні видання зі спадщини університету:

  • Науково-довідкове видання до 155-річчя від дня народження академіка архітектури О.М. Бекетова. Архівний путівник «Архітектурна спадщина О.М. Бекетова в місті Харкові. Збереження та реставрація». (автор-упорядник О.В.Балишева, наук. конс. В.Є.Новгородов, наук. ред. Т.Д.Рищенко, упорядник Т.П.Єлісеєва).

Матеріали до біографії зодчого, історії будівель за його проектами; відомості про їх реставрацію та відновлення у документах Методичного фонду факультету АДОМ. Сторінки науково-довідкового видання у стислій формі анотованого архівного опису науково-технічної документації допоможуть як обізнаному досліднику-архітектору, будівельнику, так і пересічному харків’янину ознайомитися з історією будівництва, збереження та відновлення архітектурних пам’яток українського зодчого, нашого земляка, академіка архітектури О.М. Бекетова.

  • Буклет виставки до 155-річчя від дня народження академіка архітектури О.М. Бекетова. «Архітектурна спадщина О.М. Бекетова в місті Харкові. Збереження та реставрація». (упорядники: Т.П.Єлісеєва, О.В.Балишева)

Творчий внесок академіка архітектури О.М. Бекетова в розвиток архітектури м. Харкова значний і важливий. За його проектами у нашому місті споруджено цілу низку будівель різного призначення, які визнано пам’ятками архітектури Х1Х – ХХ ст. Багаторічна історія ХНУМГ ім.. О.М. Бекетова тісно пов’язана з ім’ям видатного архітектора, який створив потужну школу з підготовки майбутніх архітекторів. В сучасному університеті велика увага приділяється пропагуванню дбайливого ставлення до архітектурної спадщини. В співпраці колективів Музейного комплексу університету, Центрального державного науково-технічного архіву України, Методичного фонду факультету АДОМ підготовлено виставку, до якої увійшли оригінали проектної документації з реставрації харківських Бекетівських шедеврів.

  • Наукове видання. Матеріали Другої науково-практичної конференції «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість» 2016 року. (ред. кол. Л.М.Шутенко, Т.П. Єлісеєва, Т.О.Лобинцева).

У збірнику представлено науково-історичні дослідження зі спадщини ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, а саме: його історії, внеску видатних особистостей навчального закладу в його розбудову і розвиток науки про міське господарство, містобудування, культуру, історію країни. Матеріали подано у форматі статей-нарисів з використанням ілюстрацій, історичних матеріалів з архівних фондів Музейного комплексу й архіву університету, з державних архівів, музеїв, бібліотек. Видання призначено для студентів, аспірантів, випускників, викладачів, співробітників університету, дослідників історії вищої освіти, міського господарства й містобудування України.

- Науково-інформаційне видання. «Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова: ректорський вимір». (ред.кол. Л.М.Шутенко, Н.О.Євсюкова, Т.П.Єлісеєва, С.І.Федяй, Т.О.Лобинцева, упоряд.: Н.Б.Давидова, В.О.Статкус, О.М.Штангей, Н.П. Тріпутіна).

Бібліографічний покажчик. Бібліографічний покажчик створено за сприяння та підтримки «Фонду історичної, освітньої, наукової, інтелектуальної та культурної спадщини» університету та присвячений історії розвитку та керівникам ХНУМГ ім.. О.М. Бекетова в різні роки. Покажчик знайомить з основними віхами життя та діяльності директорів і ректорів, їх внеском у розвиток навчального закладу, науковим доробком вчених, бібліографією.

  • Історико-літературне видання. Альманах музею. Випуск 23. Серія «Видатні імена». ДОЛЯ ВОЛОДИМИР ТИМОФІЙОВИЧ. (ред. кол. Л.М. Шутенко,
    Т.П. Єлісеєва, Т.О.Лобинцева, Т.В.Малиніна, Н.О.Євсюкова, Ю.В. Кучнєва, Т.В.Момот, Ю.І.Мізік, Д.Т.Момот, Ю.В.Доля).

Випуск альманаху присвячений 80-річчю від дня народження Володимира Тимофійовича Долі, випускника інженерно-економічного факультету ХІІКБ 1960 року, кандидата економічних наук, професора, завідувача кафедри економіки будівництва (1973-1992), академіка Академії будівництва України, лауреата премії імені академіка М. С. Буднікова, кавалера ордена «Знак Пошани», Заслуженого професора ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

  • .Видання до 50-річчя Музею історії університету. «Музейний комплекс ХНУМГ ім. О.М. Бекетова». Комплект кольорових листівок. (укладачі: Т.П.Єлісеєва, Т.О.Лобинцева, фото Л.К.Сторожук).

Музейний комплекс ХНУМГ ім. О. М. Бекетова за час свого існування став невід’ємною частиною культурного життя університету, популярним культурно-освітнім центром., Виставки, екскурсії та музейні програми викликають незмінний інтерес у відвідувачів. До складу сучасного музейного комплексу увійшли кілька музеїв. Кожен із них має цікаву історію створення та розвитку, яку доповнюють власні тематичні архівні фонди, унікальні експонати та цікаві персоналії. Незмінним залишається високе призначення музейної діяльності – збереження для майбутніх поколінь історичної спадщини університету.        

  • Буклет виставки до 60-річчя СБЗ ХІІКБ. «Епоха студентських будівельних загонів в історії університету». (укладачі Т.П. Єлісеєва, Т.О.Лобинцева, Н.О.Євсюкова).

Архівно-документальні виставки з фондів музейного комплексу та наукової бібліотеки університету стали яскравими свідоцтвами епохи СБЗ ХІІКБ та відкрили нові сторінки студентського руху в історії університету.

  • Буклет виставки «Видатні ювілеї ХНУМГ ім. О. М. Бекетова». (укладачі Т.П.Єлісеєва, Т.О.Лобинцева).

Заснований у 1922 році ХНУМГ ім. О.М.Бекетова може пишатися поколіннями учених, викладачів, студентів і випускників, які зробили гідний внесок у розвиток науки, освіти, культури. Проходили десятиліття, змінювалися генерації педагогів, кожна з яких лише примножувала велич і славу Університету. Як один із патріархів вищої освіти України ХНУМГ ім. О.М. Бекетова може пишатися своїми видатними ученими, педагогами та історією свого розвитку. Виставка та буклет присвячені видатним ювілеям наших колег минулих років.

2 3

456

8 10

7

9

Видання зі спадщини університету призначені для студентів, аспірантів, випускників, викладачів, співробітників університету, дослідників історії вищої освіти, міського господарства й містобудування України.

Рада зі спадщини Університету висловлює щиру подяку співробітникам, які брали участь у підготовці видань: інформаційно-обчислювального центру та сектору оперативної поліграфії: М.П. Пану, Т.П. Воробйовій, Т.А. Лазуренко, Г.А. Коровкіній; літературним редакторам О.В. Кір’яновій та О.Ю. Малюковій.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 582 гостей та користувачі відсутні