1

2

3

4

5

АФИША БекетовПротягом всього ювілейного 2017 року в університеті відбуваються різноманітні заходи, присвячені архітектурній спадщині академіка архітектури О.М. Бекетова. З повагою до архітектурної спадщини О. М. Бекетова 23 травня 2017 року було відкрито нову виставку в музейному комплексі університету.

Академік архітектури Олексій Миколайович Бекетов – неординарна особистість, що залишила яскравий слід в історії нашого міста і заслуговує на щиру подяку, любов і визнання харків’ян, а його архітектурна спадщина – на збереження для майбутніх поколінь.

Багаторічна історія Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова тісно пов’язана з ім’ям видатного архітектора О. М. Бекетова, який створив потужну школу з підготовки майбутніх архітекторів, став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти. У сучасному ХНУМГ ім. О. М. Бекетова велика увага приділяється пропагуванню дбайливого ставлення до архітектурної спадщини. Колектив університету прагне виховувати в нинішньому поколінні студентів любов і повагу до історії рідного Харкова, популяризуючи в молодіжному середовищі архітектурно-історичну спадщину минулих поколінь.

В музейному комплексі університету, в рамках заходів до Міжнародного Дня музеїв, представлена нова виставка «Архітектурна спадщина О.М. Бекетова в місті Харкові. Збереження та реставрація». На виставці демонструються архівні матеріали з фондів Музейного комплексу університету та ЦДНТА України. З методичного фонду факультету АДОМ (декан факультету Т.Д. Рищенко) представлені оригінали науково-технічної документації з реставрації Бекетівських будівель. Видано буклет виставки та архівний путівник, який підготувала завідувач сектором бібліотеки О. В. Балишева.

На відкритті виставки з теплими словами привітання виступив ректор профессор В. М. Бабаєв. Директор музею Т. П. Єлісеєва щиро подякувала всім друзям та партнерам музею, що допомагають досліджувати цікаву і глибоку Бекетівську тему.

Колектив університету шанує та цінить постійну увагу родини Бекетових, її участь у різноманітних заходах університету і щиро дякує за дбайливе збереження родинного архіву. Правнука архітектора О. Ф. Рофе-Бекетова, що відвідала виставку, високо оцінила роботу музею та висловила бажання на подальшу співпрацю.

На заходах був присутній колектив наукової бібліотеки університету, що дбайливо зберігає в фондах Бекетівську бібліотеку, подаровану архітектором колективу ХІІКБ ще в 1939 році. Сьогодні співробітники бібліотеки, на чолі з директором Н. О. Євсюковою, активно долучилися до бібліографічних досліджень життя і творчості О. М. Бекетова.

Давнім партнером музею університету у важливій справі дослідження спадщини зодчого є Центральний державний науково-технічний архів України, який зберігає унікальний особистий фонд академіка архітектури О. М. Бекетова. Співпраця двох колективів в організації спільних виставок, в удосконаленні постійної експозиції, присвяченої видатному зодчому, робить великий внесок у розвиток освітнього фундаменту університету. З промовою до присутніх виступили директор ЦДНТА України Є. В. Семенов та заступник директора М. А. Балишев.

На заходах були присутні партнери музейного комплексу - співробітники Харківського художнього музею, ХДНБ ім. В. Г.Короленка, Державного архіву Харківської області, члени Асоціації університетських музеїв м. Харкова. Головними відвідувачами виставки стали студенти університету.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 196 гостей та користувачі відсутні