1

2

3

4

Аспірантура

5

В. Є. Новгородов15 травня 2017р. у холі Університету відбулося урочисте відкриття виставки творчих робіт, доцента кафедри Архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища (АБіС ДАС), заслуженого викладача ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, архітектора Володимира Євгеновича Новгородова з нагоди його 70-річного ювілею.

Виступає журналіст Пилип ДиканьЗ вітальним словом до ювіляра звернувся ректор ХНУМГ ім. О.М. – Бекетова Володимир Миколайович Бабаєв. Привітав ювіляра й ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури – Юрій Михайлович Шкодовський. З привітаннями виступили декан факультету Архітектури дизайну та образотворчого мистецтва (АДОМ) Тетяна Дмитрівна Рищенко, завідуюча кафедри Містобудування Ірина Владиславівна Древаль, заступник зав. кафедри АБіС ДАС – Олена Миколаївна Дудка, колеги, друзі та учні ювіляра, серед яких були як його колишні студенти, нині вже досвідчені фахівці-архітектори та викладачі нашого Університету, так і нинішні студенти, що тільки оволодівають під керівництвом Ювіляра ази творчої професії. Вшанування Ювіляра відбулося у теплій дружній атмосфері.

Значну частину творчої праці В.Є. Новгородов присвятив справі охорони, дослідження та реставрації містобудівної й архітектурної спадщини України. Володимир Євгенович Новгородов, почав свою трудову діяльність 1970р. у м. Києві в науково-дослідному інституті «Укрпроектреставрація». В 1976р. був прийнятий до Спілки архітекторів України. У 1976-1977 рр. працював на посаді начальника відділу пам’яток архітектури Києво-Печерського історико-архітектурного заповідника. З 1987 р. на посаді головного архітектора проектів Харківської філії інституту «Укрпроектреставрація», в 1994р. призначений директором харківської філії й пропрацював на цій посаді 14 років.

Викладачів Нашого Університету та співробітників ХФІ «Укрпроектреставрація» пов’язувала багаторічна плідна співпраця, – під керівництвом В. Є. Новгородова вони брали участь у кількох спільних науково-проектних роботах з розробки охоронних зон пам’яток архітектури та містобудування, отримавши можливість реалізувати свої теоретичні наукові напрацювання на практиці. Проходячи практику у стінах очолюваного Ювіляром інституту, студенти-архітектори Нашого Університету, не тільки отримували досвід практичної реставраційної роботи, а й засвоювали шанобливе ставлення до історичної спадщини нашого міста.

Паралельно з архітектурною практикою, з 1977р. В.Є. Новгородов веде науково-педагогічну роботу на архітектурних факультетах у вищих навчальних закладах м. Харкова. З 1995р. є доцентом кафедри Архітектурного проектування і рисунку (зараз кафедра Архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища) Харківської академії міського господарства (нині Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова).

В. Є. Новгородов є науковим керівником та автором реставрації пам’яток архітектури Харкова та Харківщини, а також Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Чернігівської, Чернівецької обл. та м. Києва. Серед них: споруди Києво-Печерської Лаври та фортеці  XV ст. у м. Хотин Чернівецької обл., Воскресенська церква (1702р.) із дзвіницею XIXст. у м. Суми, Троїцький собор (1679-1695рр.) у м. Чернігів, палацовий комплекс XIX ст. у с. Качанівці Чернігівської обл., Миколаївська церква (1720р.) у м. Прилуки Чернігівської обл., споруди Святогірського Успенського монастиря в Донецькій обл., Свято-Миколаївська церква в м. Дружківка Донецької обл.

У м. Харкові та Харківській області за проектами розробленими під його керівництвом відновлені: дзвіниця Благовіщенського собору, Пантелеймонівська, Олександро-Невська, Миколаївська, Троїцька церкви, костел та синагога, церкви у с. Водяному, с. Пересічному, с. Володимирівці, смт Кегичівці, смт Краснокутську, м. Куп’янську та ін. Відреставровані фасади низки історичних будівель Харкова та Харківської області.

1

Також В.Є. Новгородов є автором проектів нових церков у м. Вовчанську та інших населених пунктах Харківської області. Серед проектів нових храмів також: Свято-Георгієвська церква у с. Долина Донецької області, церква Андрія Первозванного в с. Хоружівка Сумської обл., а також такі культові споруди, як: Архангело-Михайлівська каплиця меморіалу УВС, римо-католицький монастир Отців Маріанів, резиденція єпископа Харківсько-Запорізького в м. Харкові та Собор Преображення Господнього Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській обл.

В.Є. Новгородов – співавтор пам’ятника студбатівцям (студентам Харківського університету, які добровільно пішли на фронт у 1941р.).

Перелік творчих робіт Архітектора настільки великий, що лише окрема частина робіт, обраних автором як найбільш вдалі, представлена в експозиції виставки.

Ювіляр є автором графічних творів, захоплюється художньою фотографією, тематична серія світлин «Скарби старого Харкова», присвячена ліпному декору фасадів старовинних будівель нашого міста, а також подорожні фотозамальовки автора, представлені на персональній виставці.

3

В. Є. Новгородов є автором низки наукових публікацій з питань історії архітектури та реставрації. Автор історико-архітектурного нарису про Успенський собор у м. Харкові «Золотой венец старого Харькова», співавтор путівника «Харьков. Архитектура, памятники, новостройки», книги про Трьохсвятительську (Гольдбергівську) церкву в м. Харкові.

Дослідження В.Є. Новгородова, присвячені містобудівній та архітектурній минувшині нашого краю, вкрай актуальні і для нашого спільного майбутнього. Бо шанобливе ставлення до культурної спадщини, розбудова своєї професійної діяльності на основі історичної спадкоємності, спроможне активно протидіяти нігілістичному, споживацькому відношенню до історичного середовища серед молодих фахівців, здатне привернути увагу наукової, культурної та бізнесової громадськості всього світу до нашого міста та посприяти добробуту мешканців.

В.Є. Новгородов неодноразово був переможцем та призером архітектурних конкурсів, вперше – ще в студентські роки, востаннє – в березні 2010р. – переможець (І премія) всеукраїнського конкурсу на проект будівництва Храму Преображення Господня для Свято-Успенської Почаївської Лаври в м. Почаїв Тернопільської області.

2

Ювіляр багаторазово обирався членом Правління Харківського відділення Національної Спілки архітекторів України, є членом Містобудівної ради м. Харкова, членом-кореспондентом Української академії архітектури з 2003р., дійсним членом Українського відділення Міжнародного комітету по збереженню пам’яток та історичних місць (ICOMOS) з 2000р.

Багатогранна творча Ювіляра відзначена багатьма державними відзнаками та почесними грамотами, у 2014р. В. Є. Новгородов нагороджений Орденом Почаївської ікони Божої Матері та грамотою Священного Синоду Української Православної Церкви.

Побажаємо Володимиру Євгеновичу не втрачати своєї завзятості та натхнення, здійснення сміливих планів і заповітних мрій, а також сил і наснаги для винаходження нових ідей й здійснення творчих задумів!

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Архив

Конф Спадщина ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

Шкільний урок в ХНУМГ

ШРУ

Підготовчі курси освіта

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 336 гостей та користувачі відсутні