7 лютого 2013 року в рамках заходів з правової освіти студентської молоді, ініційованих кафедрою правового забезпечення господарської діяльності, відбулася зустріч студентів І-го курсу факультету Економіки та підприємництва зі старшим інспектором відділу профілактичної роботи ДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області майором міліції Ніконенком О.В.

01 009402 0096

Під час зустрічі студенти отримали актуальну інформацію щодо новелізації чинного вітчизняного законодавства у сфері дорожнього руху, сутності сучасної державної парадигми забезпечення безпеки та специфіки оперативно-службової діяльності персоналу Державної автомобільної інспекції МВС України. Особлива увага була приділена аналізу статистики, що характеризує стан дорожньої безпеки на Слобожанщині. У цьому контексті було наголошено, що упродовж 12 місяців минулого року на автошляхах Харкова та області було скоєно 2.589 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими, під час яких 310 осіб загинули та 3.347 отримали тілесні ушкодження (у 900 дорожньо-транспортних пригодах з наїздом на пішоходів 114 осіб загинуло, а 846 – отримало тілесні ушкодження).

Акцентовано наголошувалося, що одним з безумовних пріоритетів визначено вжиття спільних системних заходів держави та інститутів громадянського суспільства з метою попередження дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів. Зокрема, позитивний резонанс у студентській аудиторії викликала інформація щодо нещодавньої презентації у нашому регіоні проекту «Громадське лобіювання стандартів Європейського Союзу щодо захисту пішоходів в Україні» за участю працівників Державтоінспекції Харківської області і представників громадських організацій «Товариство учасників руху» та «За безпеку пішоходів!». Означена ініціатива передбачає поступове запровадження європейської практики перетворення центра нашого міста у пішохідну зону. Подібні зрушення передбачають серйозну підготовчу роботу та вироблення науково обґрунтованих пропозицій щодо коригування схеми руху громадського транспорту та усунення існуючих в центрі мегаполіса майданчиків для паркування автотранспорту.

Зустріч виявилась цікавою та пізнавальною. Для обговорення було запропоновано низку актуальних проблем правового та організаційного характеру, що об’єктивно сприяло поглибленню знань у винятково важливій для сучасної людини сфері. Студенти повної мірою скористалися унікальною нагодою отримати вичерпні та кваліфіковані відповіді на широкий спектр хвилюючих їх запитань. Кожному з учасників заходу було презентовано свіжий номер журналу «Зустрічна смуга».

Керівництво факультету та науково-педагогічний персонал кафедри планує продовжити плідну роботу у площині підвищення правової культури студентів.

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ