1

2

3

4

5

01 EditedПідвищення професійної майстерності є обов’язковою умовою роботи екскурсовода. Але така вимога є цілком справедливою і для роботи педагога. Ось як це вміють вдало поєднувати на кафедрі туризму і готельного господарства.

24.11.2015 доц., к.г.н., екскурсовод Поколодна М.М. та ст. лаборант кафедри Гардаушенко Н.А. приймали участь у Презентації нового туристичного маршруту і презентації книги Миколи Шемета «Варвара Karinska. Iнтерпретації", яка відбувалася в шикарному "Арт-готелі "ІРИС" (м.Харків, вул.Пролетарська, 6А, м. Площа Повстання).

Ім’я цієї талановитої харків’янки донедавна не було відомо навіть багатьом краєзнавцям, але завдяки плідним зусиллям Миколи Шемета – наукового співробітника «Музею знаменитих харків’ян ім. К.І. Шульженко» ситуація кардинально змінилися. Микола Шемет досліджував життєвий і творчий шлях цієї видатної жінки протягом 10 років що й стало приводом для підготовки солідного видання про голівудського костюмера, художника балетного і театрального костюму з світовим ім’ям, яке більш відоме за кордоном як BarbaraKarinska.

Варавара Андріївна народилась у Харкові в сім’ї багатого купця В.А. Жмудського наприкінці ХІХ ст. Вона прожила на Батьківщині біля 40 років і покинула її тільки після революції сімнадцятого року. В ті буремні часи вона вела доволі різнобічну активну діяльність: одна з перших вільнослушательниць-жінок, яка вступила до Харківського університету, виконувала обов’язки казначея при університетському товаристві недостатніх студентів, була керівником революційної газети «Утро», відкрила в Москві салон вишивки. Тут же в Харкові вона в перший раз вийшла заміж і народила дочку.

Харківський період життя Варвари Андріївни став основою для прокладання нового екскурсійного маршруту містом «Від веретена до Оскару», який без сумніву буде користуватися значною популярність як у місцевих мешканців так і приїжджих туристів. А студенти кафедри туризму і готельного господарства вже навесні матимуть можливість прийняти участь в даній тематичній екскурсії.

Після В.А. Коринська підкорила Європу та Америку, працювала з Сальвадором Далі, Матісом, Шагалом, у Голівуді вдягала Марлен Дітрих та Інгрид Бергман, у Нью-Йорку – всесвітньовідомий балет. За костюми для стрічок «Жанна Д’арк» та «Ганс Христіан Андерсен» Варвара Карінська отримала Оскар.

02 Edited03Варвара Каринська - художник-модельєр, яка прославилася своїми чудовими театральними костюмами, створеними для легендарних мюзиклів Бродвею й фільмів Голівуду 30–50-х років минулого століття, співавторка сучасної балетної пачки, та автор костюмів для понад 70 балетів NewYorkCityBallet. Але перш за В.А. Каринська - видатна харків’янка і ми земляки повинні нею пишатися і пам’ятати. Доречі, одна з вулиць Харкова у листопаді цього року була названа на її честь!!!

Співробітники кафедри щиро дякують співорганізаторам заходу, своїм постійним партнерам ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму” та Департаменту культури і туризму ХОДА і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 193 гостей та користувачі відсутні