DSC 9332В рамках університетської школи розвитку для учнівської молоді «Мер міста» 3 листопада 2015 відбувся майстер-клас ректора Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, доктора наук з державного управління, професора, академіка Міжнародної інженерної академії, Заслуженого будівельника України, Лауреата державної премії в галузі архітектури Бабаєва Володимира Миколайовича «Навчання довжиною в життя - шлях до успіху керівника».

Зустріч проходила у форматі діалогу. Школярі ставили питання, уточнювали, зацікавили їх факти професійної діяльності досвідченого керівника. Багато питань було про біографію Володимира Миколайовича , молодь цікавило питання, як і чому він став ректором, так само слухачі просили поділитися секретами підбору команди і як досягати результатів і ефективно управляти персоналом.

Свій майстер-клас ректор почав з розповіді про шкільні і студентські роки і про один з перших кардинальних поворотів, який трапився на його життєвому шляху. Це було рішення залишити професійний футбол і заглибитися у навчання. «Я задався метою стати керівником домобудівного комбінату» - розповів молоді Володимир Миколайович. Безсумнівно, це було не просте рішення в досягненні мети. Необхідно було старанно працювати і пройти всі стадії, починаючи від низового рівня управління, щоб дізнатися всі тонкощі і особливості вибраної професії. Але це не тільки складний, але і ефективний шлях для розуміння професійної діяльності на всіх рівнях виробництва.

DSC 9336DSC 9385Діти дізналися, що до однієї мети можна прийти різними шляхами. Так яким же повинен бути керівник, якими якостями йому необхідно володіти? У ході майстер-класу Володимир Миколайович запропонував аудиторії подумати над цим питанням, і школярі охоче поділилися своїми варіантами і припущеннями. Так, в процесі обговорення, слухачі зрозуміли, що якостей, які важливі для керівника, дуже багато і, що різні люди з різним досвідом і освітою можуть однаково успішно керувати підприємством або навіть містом.У наступній частині майстер-класу Володимир Миколайович говорив про мерів, які в різні часи керували містом Харковом. Адже мер, безсумнівно, повинен бути хорошим управлінцем, тому що в його руках знаходиться доля цілого міста. Особливу увагу Володимир Миколайович приділив біографії та досягненням Дмитра Івановича Багалія, який був Харківським міський головою з 1914 по 1917 рік. Ректор зазначив, що Дмитро Іванович за освітою був істориком і довгий час займався викладанням і науковою діяльністю. І цей факт ні як не завадив йому не тільки стати міським головою, а й бути ефективним керівником. Цей приклад яскраво ілюструє те, що особистісні якості керівника за своєю значимістю переважають над професійними навичками. Одними з важливих якостей керівника Володимир Миколайович назвав внутрішній стрижень, впевненість і цілеспрямованість.

«Я не про що не шкодую. Але я не задоволений повною мірою тим, чого досяг. Ще багато належить зробити, і не все виходить так швидко, як цього хочеться». - Цими словами Володимир Миколайович підвів підсумок зустрічі і закликав молодь йти до своїх цілей, не лякаючись перешкод, які зустрінуться на їхньому шляху, не побоюватися життєвих поворотів, кожен з яких може відкрити нові несподівані можливості.

Це була важлива для лідерів учнівського самоврядування зустріч, повна життя і щирості, в ході якої слухачі школи мали унікальну можливість познайомитися з талановитим керівником і доторкнутися до колосального досвіду, задати питання та отримати дійсно цінні поради.

«Я щасливий, перебувати тут сьогодні, серед такої кількості майбутніх мерів. Мені дуже пощастило»- сказав присутнім Володимир Миколайович, завершуючи свій майстер-клас, і також зазначив, що буде радий знову зустрітися з учнівською молоддю та продовжити спілкування.

Наступне заняття в школі розвитку для лідерів учнівського самоврядування «Мер міста» відбудеться 17 листопада 2015.

Попереду ще багато цікавих зустрічей. Ми чекаємо вас!