1

2

3

4

5

3 вересня 2015 року о 13.00 годині

у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова - за адресою: Харків, вул. Макаренка, 33

(заїзд з вул. Дерев’янко, Сокольники) відбудеться відкриття

АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІХ МАЙСТЕРЕНЬ «ARHOUSE»

Рік тому розпочалася реконструкція існуючого об’єкту Університету в лісопарковій зоні Сокольники з метою створення сучасних архітектурно-художніх майстерень для студентів архітектурного напрямку підготовки. Авторами проекту реконструкції та благоустрою території є викладачі та студенти Факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва.

Підготовка фахівців з вищою освітою за напрямом «Архітектура» в університеті здійснюється з 30-х років ХХ ст. З перших кроків становлення навчального закладу велике значення приділялося мистецьким дисциплінам. Поряд з технічними будівельними, економічними, архітектурними кафедрами діяли мистецтвознавчі кафедри: основи зодчества, образотворчого мистецтва, малюнку, живопису, скульптури, історії мистецтв та архітектури, садово-паркового мистецтва. Майбутнім архітекторам таємниці високого зодчества та мистецтва викладали видатні українські митці: художники, мистецтвознавці, реставратори, архітектори, паркобудівники. Вислів академіка архітектури О.М. Бекетова у 1939 році, про те що «Інститут комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художньої і будівельно-технічної освіти молоді» в ХХ1 сторіччі дає новий імпульс сучасній архітектурній освіті в Харківському національному університеті міського господарства, що носить почесне ім’я великого зодчого.

Сучасний колектив університету, маючи унікальний та потужний освітній фундамент – художньо-архітектурну спадщину викладачів минулих поколінь, наполегливо працює над створенням оновленого навчального закладу європейського рівня, що є запорукою отримання високоякісних знань та подальшого професійного зростання випускників. Сучасний Університет постійно здійснює пошук перспективних форм і методів навчання, опановує наукові і освітянські горизонти, реалізує модернізацію матеріально-технічної бази. Сьогодні ліцензійний обсяг підготовки фахівців за напрямом Архітектура» складає понад 100 осіб. Після закінчення бакалаврату студенти мають можливість продовжити навчання за магістерськими програмами: «Архітектура будівель і споруд», «Дизайн архітектурного середовища», «Містобудування».

Сьогодні створення в ХНУМГ ім. О.М. Бекетова комплексу архітектурно-художніх майстерень забезпечує навчання студентів архітектурного напряму підготовки умовами із врахуванням особливостей та тенденцій сучасної архітектурно-художньої освіти

До складу АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІХ МАЙСТЕРЕНЬ «ARHOUSE» входять:

- Лабораторія комп’ютерного моделювання (із спеціалізованим обладнанням та програмним забезпеченням);

- Майстерня рисунку та живопису;

- Скульптурна майстерня;

- Лабораторія архітектурного моделювання;

- Виставковий зал;

- Конференц-зал;

- Студентське архітектурно-проектне бюро;

- Ландшафтно-архітектурна майстерня;

- Викладацькі приміщення кафедр.

Майстерні та лабораторії обладнанні за останніми передовими технологіями та мають спеціалізоване освітлення та устаткування, сучасне оформлення інтер’єрів. «ARHOUSE» - це творча студія, що об’єднує студентську та учнівську молодь міста Харкова для здійснення професійного діалогу, пошуку спільних інтересів, власних архітектурно-мистецьких та соціальних проектів. Сучасна архітектурна освіта в університеті переживає новий етап вибору системи і моделі подальшого освітнього шляху. Одним із головних подій на шляху оновлення стає відкриття сучасного комплексу архітектурно-художніх майстерень та лабораторій «ARHOUSE».

Arhaus 01 Edited

Arhaus 02 Edited

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті Один гість та користувачі відсутні