1

2

3

4

Аспірантура

5

01 image00217 квітня 2015 р. у Харківському національному унверситеті ім. В.Н. Каразіна за ініціативи директора Українсько-Польського культурно-освітнього центру Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, професора Л.М. Жванко відбудеться Міжнародний симпозіум «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

Організатори заходу:

  • Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Українсько-Польський культурно-освітній центр.
  • історичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Українсько-Польський центр науки та культури, Центральна наукова бібліотека університету,

Симпозіум відбудеться за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Харкові.

1915 рік… Другий рік війни. Уже минула по обидва боки фронту ейфорія від очікування блискавичної перемоги. Війна вступила у затяжну фазу, кінець якої не міг передбачити ніхто. Фронти йшли не лише по території країн, вони зруйнували існуючу суспільну ієрархію, змінювали соціальні ролі, духовні орієнтири. Виявилося, що війна – не лише воєнні дії, стратегічні плани геніальних та бездарних полководців, але й невідомі з попередніх воєн «великі трагедії маленької людини», вирваної зі звичного середовища проживання, водночас позбавленої всього, з безмежними стражданнями від невизначеності, непевності у майбутньому, туги за таким недалеким стабільним минулим…

Для поневолених народів Російської імперії – українців та поляків – рік примарних очікувать, рік масової евакуації, рік сплеску жертовної допомоги своїм постраждалим від війни землякам. У містах і селах з’явилися нові соціальні групи – переміщені війною особи – біженці, військовополонені, виселенці. Для пересічної людини, простого провінційного обивателя головним питанням стало питання «Як вижити?» Головним питанням для місцевої влади стало питання «Як винести тягар війни?» Війна і соціум, війна і людина, війна і провінція, війна і повсякденне життя в різноманітності його вимірів – головні аспекти, які розглянуть історики, дослідники, краєзнавці на Міжнародному симпозіумі «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

Напрямки роботи симпозіуму:

  • Повсякдення провінційного соціуму у роки Першої світової війни.
  • Економічні проблеми воєнного соціуму.
  • Політичне життя провінції періоду Першої світової війни.
  • Нові соціальні групи: біженці, евакуйовані та військовополонені.
  • Культурне життя провінції у роки Першої світової війни.
  • Харків у роки Першої світової війни.

Заплановано публікацію доповідей у черговому випуску «Польського альманаху».