1

2

3

4

Аспірантура

5

01 image00217 квітня 2015 р. у Харківському національному унверситеті ім. В.Н. Каразіна за ініціативи директора Українсько-Польського культурно-освітнього центру Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, професора Л.М. Жванко відбудеться Міжнародний симпозіум «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

Організатори заходу:

  • Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Українсько-Польський культурно-освітній центр.
  • історичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Українсько-Польський центр науки та культури, Центральна наукова бібліотека університету,

Симпозіум відбудеться за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Харкові.

1915 рік… Другий рік війни. Уже минула по обидва боки фронту ейфорія від очікування блискавичної перемоги. Війна вступила у затяжну фазу, кінець якої не міг передбачити ніхто. Фронти йшли не лише по території країн, вони зруйнували існуючу суспільну ієрархію, змінювали соціальні ролі, духовні орієнтири. Виявилося, що війна – не лише воєнні дії, стратегічні плани геніальних та бездарних полководців, але й невідомі з попередніх воєн «великі трагедії маленької людини», вирваної зі звичного середовища проживання, водночас позбавленої всього, з безмежними стражданнями від невизначеності, непевності у майбутньому, туги за таким недалеким стабільним минулим…

Для поневолених народів Російської імперії – українців та поляків – рік примарних очікувать, рік масової евакуації, рік сплеску жертовної допомоги своїм постраждалим від війни землякам. У містах і селах з’явилися нові соціальні групи – переміщені війною особи – біженці, військовополонені, виселенці. Для пересічної людини, простого провінційного обивателя головним питанням стало питання «Як вижити?» Головним питанням для місцевої влади стало питання «Як винести тягар війни?» Війна і соціум, війна і людина, війна і провінція, війна і повсякденне життя в різноманітності його вимірів – головні аспекти, які розглянуть історики, дослідники, краєзнавці на Міжнародному симпозіумі «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

Напрямки роботи симпозіуму:

  • Повсякдення провінційного соціуму у роки Першої світової війни.
  • Економічні проблеми воєнного соціуму.
  • Політичне життя провінції періоду Першої світової війни.
  • Нові соціальні групи: біженці, евакуйовані та військовополонені.
  • Культурне життя провінції у роки Першої світової війни.
  • Харків у роки Першої світової війни.

Заплановано публікацію доповідей у черговому випуску «Польського альманаху».

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Корисні поради

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 324 гостей та користувачі відсутні