1

2

3

4

Аспірантура

5

1 embl18 травня 2012 р. - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ 2012 рік проголошений Президентом України «роком культури і відродження музеїв»

Щорічно, 18 травня, світова культурна громадськість святкує Міжнародний день музеїв. Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури і національних цінностей було затверджене в 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство виражає своє відношення до історико-культурної спадщини.

Харківська національна академія міського господарства має давню і багату історію, що є частиною вітчизняного житлово-комунального господарства. Історія її розвитку тісно переплелася з історією нашої країни і комунальної освіти в Україні. Академія має великі й сталі традиції, які всіляко зберігаються та продовжуються.

Великий внесок у розвиток і збереження історичних, культурних досягнень та традицій академії робить музейний комплекс ХНАМГ. Сьогодні він став невід'ємною частиною культурного життя нашого навчального закладу, справжнім мистецьким центром.

Ідея створення музею в Харківському інституті інженерів комунального будівництва належить великому харківському зодчому, академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову.

О.М. Бекетов викладав в ХІІКБ на кафедрі «Архітектурне проектування». У 19З9 році ним було складено «Завдання на проектування будинку Інституту комунального будівництва». У цьому «Завданні» майстер пише: «Інститут комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художньої і будівельно-технічної освіти молоді».

У проекті поряд з навчальними, адміністративними, підсобними приміщеннями інституту передбачалося створення музейного комплексу, «що складається з групи залів, архітектурно зв'язаних між собою, доступних для огляду публікою і учнями інституту». О.М. Бекетов планував створення в ХІІКБ: «Музей будівельного мистецтва, будівельних матеріалів і машин з механізації будівництва» та «Музей скульптури, моделей архітектури і зразкових архітектурних проектів».

У 1967 році перша музейна експозиція, присвячена історії нашого навчального закладу, відкрилася для перших відвідувачів. Ентузіасти ХІІКБ вклали багато зусиль, щоб перший музей став центром збереження надбань Академії.

Музенйний комплекс ХНАМГ один з найстаріших та популярних вузівських музеїв Харкова. Музей за часи свого існування пройшов багато реорганізацій. Його площа виросла з 60 до 700 кв.м. Сьогодні музейні експозиції розмістилися у відреставрованих залах старовинної будівлі Х1Х сторіччя.

У 2001 році музей академії одержав статус Музейного комплексу.

До його складу ввійшли: «Музей історії Харківської національної академії міського господарства»; «Музей академіка архітектури О.М. Бекетова»; «Музей українського письменника і громадського діяча С.В. Пилипенка», Виставка творчих робіт скульпторки Міртали Пилипенко «Поезія в бронзі», Краєзнавча виставка «Старий Харків»; Виставочний зал «Вернісаж». Почала формуватися за допомогою благодійних дарувань «Художня галерея», присвячена сучасному образотворчому мистецтву Слобожанщини. Видається часопис «Альманах музею».

У Музеї проходять просвітницькі й освітні програми, зустрічі з відомими мистецтвознавцями, краєзнавцями, різноманітні тематичні й художні виставки, камерні музейні вечори, музичні й поетичні салони, майстер-класи, зустрічі з цікавими особистостями. Музей активно співробітничає з державними музеями, архівами та організаціями м. Харкова. Діяльність музею відзначена численними грамотами та дипломами.

2 dipУ 2011 році за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам'яток історії, культури і природи Міністерством освіти і науки України музейному комплексу ХНАМГ присвоєно звання «ЗРАЗКОВИЙ МУЗЕЙ».

У листопаді 2012 року Музейному комплексу ХНАМГ виповнюється 45 років. Сьогодні музей входить у новий і цікавий етап свого розвитку, наповнений творчими пошуками й стремлінням удосконалювати свою діяльність у світлі міжнародних тенденцій, що діють в галузі розвитку музеїв.

 

Фотогалерея

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

Кафедри ХНУМГ

Банківські реквізити ХНУМГ

Архив

Проєкт реставрації ХНУМГ на Фейсбуці

100

Шкільний урок в ХНУМГ

ШРУ

Підготовчі курси освіта

Підготовчі курси освіта

дист навч 19

ЦДОК копия

vtour

 

Додаткова освіта

Освітні ресурси

Баннер енерго

На сайті 207 гостей та користувачі відсутні